Родичі чоловіка розповідають, що Геннадій не був активним учасником протесту: він не бився, не втручався у конфлікт, а просто йшов по вулиці, коли в нього влучила куля. Про це повідомляє tut.by.

Зверніть увагу Перша загибель під час акцій протесту у Білорусі: розслідування журналістів – фото, відео

Очевидці поранення зробили висновок, що вистріл у Геннадія був зроблений з даху будівлі навпроти. Важкопораненого чоловіка доставили в Брестську обласну лікарню. Однак місцеві лікарі вирішили, що врятувати Геннадія зможуть хіба у столиці. На вертольоті його транспортували у військовий госпіталь в Мінську.

Лікарі не дають гарантій, що Шутов виживе

Рідні декілька днів шукали Геннадія. Коли дізналися, що з ним трапилося, були просто шоковані. Старша дочка Шутова, Людмила, вже навідала тата у лікарні. Жінка перебуває у пригніченому стані. Вона зізнається: лікарі не дають жодних гарантій, що батько виживе.

Батькові зробили кілька операцій, але кулю не витягнути. Можливо, вона гумова – і рентген її не бачить, пояснюють лікарі. Так що вона може бути ще всередині. Батько без свідомості, на апараті штучної вентиляції легенів,
– ділиться Людмила.

Силовики стріляли на ураження

МВС Білорусі офіційно визнало, що ввечері 11 серпня у Бресті поліцейські стріляли у натовп на ураження. Правоохоронці пояснюють свої дії тим, що на них нібито напали агресивні мітингувальники з арматурою у руках. Однак мешканці Бресту діляться зовсім іншими спогадами. На вулицю Радянську, де був епіцентр сутички мітингувальників та силовиків, вони несуть квіти, щоб вшанувати постраждалих від провладного терору.

Після мітингів 9 – 11 серпня у лікарні Бреста звернулися понад 100 мітингувальників, госпіталізували 23 людини, декому з них знадобилися операції.