За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, Дворніков та інші кабінетні й не дуже посадовці вважають такий підхід вдалим, аргументуючи цим захоплення південної частини України. На Херсонщині загарбники так само кидали мобілізованих та строковиків на м'ясо, після чого завдавали ударів по бійцях ЗСУ з артилерії та авіації.

Дивіться також Сотні мобілізованих на Донбасі вчиняють самостріл, аби не воювати: як уникнути участі в боях

Однак на Донбасі подібна тактика не працює, оскільки нищівні бомбардування та обстріли з важких калібрів призвели до знищення міст, але ніяк не допомогли з просуванням піхоти. Українські військові використовують укріплення, вдало розвалюють підрозділи мобілізованих та окупантів, а у випадку, коли захищати більше нема чого, маневрують на інші позиції.

Генерали на місцях хочуть смерті всіх мобілізованих на Донбасі

  • Очільники російських підрозділів, перед якими ставлять завдання просуватися Запорізькою областю та захоплювати Херсонщину, вкрай незадоволені тим, що до них перекидають "бойове сміття". Саме так вони ставляться до мобілізованих на територіях Донеччини та Луганщини.
  • Генерали розуміють, що для виконання завдань їм потрібні навчені бійці з великою кількістю сучасної техніки. При цьому на багатьох напрямках навіть контрактники збройних сил Росії не можуть забезпечити успіх. Бойовики з Донбасу взагалі їм лише заважають та створюють додаткове напруження у війську.
  • Тисячі мобілізованих тікають при першій можливості, живуть у закинутих будівлях без якихось умов. Вони висловлюють невдоволення такою ситуацією, бачать, що з першого штурму з сотні осіб повертається лише кілька людей. Всі інші гинуть від артилерії чи навчених підрозділів ЗСУ.
  • За даними українських спецслужб, у штабах російських армій прямо кажуть, що сподіваються на швидку смерть всіх мобілізованих та строковиків. Аби у Кремлі зрозуміли, що виконання поставлених перед ними завдань неможливе.
  • Вони намагаються швидше відправити жителів Донбасу на найбільш гарячі точки фронту, щоб у Москві або відмовилися від планів, або оголосили мобілізацію у самій Росії. Мовляв, якщо армія Росії втримає захоплені ділянки України за час підготовки нових сил, лише тоді вони зможуть доповідати нагору про реальні воєнні здобутки.

Мобілізовані не знають, як втекти

Самі жителі непідконтрольних Києву територій, яких примусово відправили на війну з Україною, перебувають у розгубленому стані. У них немає зв'язку з рідними, відсутні гроші та постачання їжі. Більшість мобілізованих живе у закинутих будівлях, де, звісно, немає жодних умов.

Російська армія не забезпечує мобілізованих продуктами чи сухими пайками, тому вони постійно страждають від голоду. Хоча у так званих "ДНР" та "ЛНР" обіцяли сплачувати новобранцям зарплату, за майже півтора місяця з моменту мобілізації ніхто з них не отримав ані копійки. Втім, залишитися живими з початку війни вдалося лише тим із них, хто досі не брав участі у боях. Адже середній час життя мобілізованого з Донбасу під час бойових дій – 5 – 10 хвилин. Тільки одиниці з тисяч мобілізованих можуть похвалитися тим, що вони перебували на полі бою двічі чи тричі.

Розгублені та голодні чоловіки перебувають у стані справжньої гуманітарної катастрофи. Їм забороняють грабувати магазини під страхом розстрілу, тому мобілізовані вимушені купувати їжу за ті залишки грошей, які у них залишилися. Більшість з мобілізованих не знає, як втекти від росіян, оскільки вважає, що при спробі перетину лінії фронту як на Запоріжжі, так і на Херсонщині їх або вб'ють свої, або захисники України.

Нова тактика для важкохворих

З 5 квітня російські окупанти почали отримувати поповнення особового складу – мобілізованих людей з інвалідністю, які навіть не здатні нормально пересуватися. Після кількох спроб використання цих "військ" на полі бою до середньої офіцерської ланки дійшло, що вони є значним тягарем навіть порівняно з немотивованими та ненавченими строковиками. Через це мобілізованих з вадами слуху, зору та важкими захворюваннями відправляють на охорону захоплених об’єктів критичної інфраструктури та до "служби" на блокпостах.