Італійці висловлюють вдячність, зокрема слова подяки вже сказав прибулим медикам глава МЗС Італії Луїджі Ді Майо. Про це пише посольство України в Італії.

До теми В лікарнях Італії майже сотня українців із діагнозом COVID-19, – Аваков

Щиро дякуємо Україні та її медикам за цей жест солідарності та міжнародної підтримки. Італія цього ніколи не забуде,
– заявив він.

Зазначимо, що борт з 20 медиками вирушив з України вранці 4 квітня. Провели бригаду лікарів та медсестер глави МВС та МОЗ. Зокрема, Арсен Аваков наголосив, що медики відправляються не лише набиратися досвіду та допомагати італійським колегам, а й рятувати життя українців. Адже їх у лікарнях Італії з діагнозом COVID-19 майже сотня.

Відомо, що всі медики самі зголосилися летіти в Італію. Серед них є анестезіологи, реаніматологи, інфекціоністи, терапевти, а також медичні сестри.

Ми будемо постійно тримати зв’язок з нашими лікарями в Італії, щоб всі напрацювання, які є в лікуванні цієї хвороби, ми могли використовувати в Україні,
– наголосив глава МОЗ Максим Степанов.

Повне забезпечення для них, в тому числі захисними засобами, надає українська сторона. Італія, своєю чергою, надає роботу і проживання.

Через 14 днів вони повернуться додому, де передаватимуть свій досвід, здобутий в Італії. За необхідності їх також можуть розмістити на обсервацію.

Цікаво! Українських медиків відправили до Італії літаком Нацгвардії Ан-74. Вони перебуватимуть у регіоні Марке.

Італійський регіон, у який направили українських медиків: карта

Що відомо про коронавірус в Італії? Італія залишається одним з епіцентрів пандемії коронавірусу в Європі. Від початку епідемії в Італії понад 120 тисяч людей заразились коронавірусом, померли – 14 681 людина.

В країні діє жорсткий карантин: на вулицю не можна виходити без потреби. За ситуацією в Італії слідкує весь світ.