Речниця НАТО Оана Лунгеску зазначила, що літаки дальнього радіолокаційного стеження НАТО можуть виявляти літаки, ракети і безпілотники за сотні кілометрів, що робить їх важливим засобом раннього попередження.

Дивіться також Вступ до НАТО й терміни завершення війни: перші заяви Зеленського та Санду в Молдові

НАТО посилив свою повітряну присутність у Східній Європі додатковими винищувачами

Вона додала, що "Молдова є близьким і давнім партнером НАТО".

Як мовиться у повідомленні Альянсу, у відповідь на війну Росії в Україні НАТО посилив свою повітряну присутність у Східній Європі додатковими винищувачами, літаками спостереження і літаками-заправниками.

Літаки дальнього радіолокаційного стеження здійснюють регулярне патрулювання над Східною Європою і регіоном Балтійського моря з метою відстеження російських військових літаків поблизу кордонів НАТО.

НАТО має 14 таких літаків, які є модифікованими Boeing 707. Літаючи на висоті близько 10 кілометрів, один літак може контролювати повітряний простір в радіусі 400 кілометрів.

Літаки дальнього радіолокаційного стеження НАТО також регулярно патрулюють небо під час великих міжнародних заходів, в тому числі самітів НАТО, останній з яких відбувся в Мадриді в червні минулого року.

Зеленський прибув у Молдову

  • Під час робочого візиту до Молдови для участі у другій зустрічі Європейської політичної спільноти Володимир Зеленський провів переговори з молдовською колегою Маєю Санду.
  • За словами Зеленського, він обговорив із Санду питання двосторонніх відносин, деякі інфраструктурні проєкти, що є пріоритетними для втілення найближчим часом, а також європейське майбутнє двох країн.
  • Глава держави наголосив, що Україна готова бути в НАТО й чекає, коли Альянс буде готовий запросити її.
  • Зі свого боку Санду зазначила, що для Молдови велика честь приймати цю зустріч Європейської політичної спільноти, і дуже важливо, що в ній бере участь Зеленський.
  • Вона розповіла, що під час зустрічі обговорюватимуть важливі питання, зокрема й підтримку України, яка протистоїть російській агресії.