Його країна – агресор продає за кордон та заробляє на цьому. Варто пригадати, що 30 липня в Маріуполі підпалили поля із зерном, щоб його не вкрали росіяни.

Читайте також Братчук розповів, як посли G7 почувалися в Одесі, яка під постійними обстрілами

Крадене в України зерно затримали в Лівані

Прокуратура Лівану затримала судно "Лаодікея", яке пришвартоване в порту Триполі,
– повідомило видання.

Також відомо, що корабель затримали на 72 години. Дозвіл на таку затримку отримало посольство України в Лівані. Там пояснюють, що:

  • зерно росіяни завантажили 27 липня в тимчасово окупованому Криму;
  • на судні є ячмінь, вивезений з захоплених росією українських територій.

Натомість в російському посольстві в Лівані переконують нібито не має інформації про судно, а звинувачення України посольство має цинізм називати "хибними і безпідставними".

Що відомо про сирійське судно та крадене зерно

  • 28 липня в порт Бейрута прибуло сирійське судно з зерном.
  • Видання Reuters написало, що судно прибуло з кримського порту, закритого для міжнародних вантажних перевезень з 5 тисячами тоннами ячменю та 5 тисячами тоннами пшениці, вилученими, як підозрюють, з українських запасів.
  • За даними ВВС, посол України в Бейруті Ігор Осташ зустрівся з президентом Лівану Мішелем Ауном. Осташ попросив президента з'ясувати обставини перебування в ліванських територіальних водах сирійського судна, яке, за твердженнями Києва, було завантажено ячменем, вивезеним з тимчасово окупованих росією українських територій.
  • МЗС Лівану 29 липня пояснило, що перевірить груз судна.

Дивіться також – росіяни масово вивозять крадене зерно через Маріуполь