Про це розповів колишній голова розвідки Великої Британії сер Річард Дірлов, пише The Times.

Читайте також: "Останніми роками став дуже набожним": російський журналіст розповів про релігійність Путіна

Так, Дірлов очолював розвідку Британії у 1999-2004 роках. Тоді ж Володимир Путін переміг на своїх перших президентських виборах. Дірлов розповів, як високопоставлений офіцер КДБ у Лондоні звернувся із проханням про допомогу до MI6.

Офіцер запитав, чи Тоні Блер, будучи прем'єр-міністром, не хоче відвідати прем'єру опери "Війна і Мир" Сергія Прокоф'єва у Маріїнському театрі у Санкт-Петербурзі разом з Путіним,
– пригадав колишній голова MI6.

Дірлов зазначає, що у Лондоні довго обговорювали це запрошення і, зрештою, погодились.

"Ми вирішили, зваживши всі за і проти, що це незвичайний і унікальний шанс. І при прийняли запрошення", – зізнався Дірлов.

Екс-голова британської розвідки визнав, що британська спецслужба "тепер сильно шкодує", що допомогла Путіну "додати блиску" своїй репутації.

Однак, за словами Дірлова, у той період стосунки Лондона і Кремля "були досить хорошими".

"Потім почали заважати різні дрібниці, а дрібниці переросли в дещо велике", – сказав він.

Нагадаємо, Британія як член Організації із заборони хімічної зброї буде намагатися запровадити санкції проти Росії через підозри у застосуванні хімічної зброї в отруєнні Скрипалів. Британський уряд планує переглянути понад три тисячі так званих "інвестиційних віз", виданих росіянам чи іншим іноземцям з 2008 року.

Що таке MI6?Це таємна англійська шпигунська організація, що працює на британський уряд. У ЗМІ цю організацію часто називають MI6 (особливо під час Другої світової війни). Поряд з внутрішньою службою безпеки Security Service (MI5), GCHQ та Defence Intelligence, SIS працює під формальним керівництвом Joint Intelligence Committee. Саме існування MI6 офіційно було визнано лише 1994 року.