У мережу потрапило ще одне страшне відео, на якому зафіксована жорстока розправа загарбників над українськими військовими. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до світової спільноти.

Дивіться також Таких наказів не було, – Буданов про зв'язок з підривом Північних потоків та подіями у "Крокусі"

Деталі убивства

За словами омбудсмена, попередньо, розстріл полонених стався на Херсонщині у районі селища Кринки, де восени минулого року захисники створили плацдарм.

На оприлюднених кадрах видно, що троє українських військових лежать у рівчаку, а російські окупанти умисно їх розстрілюють.

Лубінець підкреслив, що вбивство військовополонених є зухвалим порушенням Женевської конвенції і тяжким міжнародним злочином. Він нагадав, що, на жаль, такі випадки не є поодинокими. Країна – агресорка часто їх практикує.

Треба надіслати Росії сигнал

Омбудсмен уточнив, що у зв'язку із подією надіслав офіційні листи до ООН та МКЧХ, аби організації задокументували цей факт, який повинен стати доказом для трибуналу над злочинцями.

Світова спільнота має дати Росії чіткий сигнал — сліди воєнних злочинів не вдасться приховати. Воєнні злочини не мають строку давнини. І на лаві підсудних опиняться ті, хто їх скоїв, і ті, хто віддавав злочинні накази,
– наголосив Лубінець.

Інші випадки розстрілу українських полонених

  • В середині лютого окупанти розстріляли українських полонених, які були до того ж пораненими. Це сталося під час відходу ЗСУ з Авдіївки.
  • Шістьох воїнів на позиції "Зеніт" не було змоги евакуювати.
  • Ворог спершу погодився надати допомогу пораненим, однак потім жорстоко вбив їх.
  • Раніше у грудні противник розстріляв двох українських військових, які здавалися у полон у Покровському районі на Донеччині.
  • Подібний випадок стався біля Роботиного на Запоріжжі. Там окупанти вчинили цинічну розправу над трьома військовополоненими.
  • Нагадаємо, що моніторингова місія ООН з прав людини зафіксувала, що з 1 грудня 2023 по 29 лютого 2024 росіяни стратили щонайменше 32 полонених українських захисників у 12 окремих випадках.