Акція наразі відбувається мирно, ОМОНівців майже не видно. Люди кричать під стінами урядових будинків: "Іди", "Трибунал", "Лукашенка – в автозак!", "Хай живе Білорусь!", "Чемодан, вокзал, Ухань". Про це повідомляє видання "Наша Ніва".

Актуально Історична хода за свободу і "Антимайдан" Лукашенка: як проходять протести в Білорусі 16 серпня

У ці хвилини в Мінську проходить наймасовіший протест в історії країни. За деякими оцінками, до центру міста прийшли від 200 до 400 тисяч людей.

Багатотисячні демонстрації відбуваються у найбільших містах Білорусі. Зокрема, в Гродно на вулиці вийшли понад 40 тисяч осіб, в Пінську – близько 20 тисяч, в Могильові – близько 15 тисяч. Також багатотисячні протести пройшли в Бресті, Бобруйську, Гомелі та Вітебську.

Протестувальники вимагають відпустити всіх раніше затриманих політв'язнів, відставки Олександра Лукашенка і правосуддя над винними в катуваннях.

Демонстранти закликають посадити Лукашенка в автозак: дивіться відео

Масові протести в Білорусі: що треба знати

  • Масштабні акції протесту тривають у Білорусі вже восьмий день. Люди вийшли на вулиці ще 9 серпня після закінчення голосування за нового президента.
  • Перші дні протестів запам'яталися кривавими сутичками з ОМОНом та сотнями постраждалих. Мітинги у Білорусі вже назвали наймасштабнішими протистояння за всю історію незалежності держави.
  • У неділю 16 серпня противники режиму Лукашенка влаштували історичний марш "За свободу", що став найбільшим в історії Білорусі.
  • Тим часом, мітинг на підтримку Лукашенка провели під Будинком уряду. На нього бюджетників звозили зі всієї Білорусі.