Зараз в Білорусі розпочався офіційний етап агітації за кандидатів у президенти. Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів білоруський журналіст Франак Вячорка.

Зверніть увагу Чи є шанс в Білорусі змінити владу: журналіст про феномен Тихановської

Він підкреслив, що Світлана Тихановська – єдина кандидатка від об'єднаної опозиції. Напередодні у кількох білоруських містах, зокрема в Гомелі, Могильові, Бобруйську та Вітебську відбулися акції на її підтримку.

Таких акцій не було з 1990-го року, коли білоруси виходили за незалежність держави. Як буде за кілька тижнів – невідомо, але можливим є те, що Лукашенко просто скасує реєстрацію Тихановської і зніме її з виборів,
– вважає Вячорка.

Й додав, що перемога на виборах в Білорусі можлива тільки на вулиці. Адже людина, яка бореться з Лукашенком, бореться не з партією, не з кампанією, а з державою. Бо всі державні органи, міліція, КДБ та облдержадміністрації працюють на чинного президента.

Журналіст зауважив, що на мітинги до Тихановської приходять різні люди. Серед них є прихильники ЄС та НАТО. А є ті, хто виступають за інтеграцію з Росією, але таких – дуже мало. Опозиційній кандидатці доволі складно тримати увагу аудиторії та не втрачати підтримки.

Протести в Білорусі
Акція протесту в Гомелі / Фото "Радіо Свобода"

"Але мені здається, що ненависть до Лукашенка та його несприйняття настільки великі, що люди приходять навіть не за Тихановську. Один з протестувальників у Могильові мені сказав, що голосував би навіть за хот-дог, але проти Лукашенка", – зазначив Вячорка.

Білоруський журналіст про ситуацію в країні: дивіться відео

Тихановська – головна конкурентка Лукашенка: що про неї відомо

  • Світлана Тихановська стала головною опозиційною конкуренткою чинного президента Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Вона – дружина ув’язненого відеоблогера Сергія Тихановського і балотується "заради нього".
  • Основні опозиційні кандидати об'єдналися і підтримали Тихановську. Натомість інших кандидатів, зокрема, Валерія Цепкала та Віктора Бабарика не зареєстрували. Останній взагалі сидить у СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.
  • Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тихановської є знаковою подією для Білорусі, адже Лукашенко чи не вперше матиме на виборах реальну конкурентку.
  • У разі своєї перемоги на виборах Тихановська пообіцяла провести "повторні чесні вибори" та звільнити політв'язнів у Білорусі.
  • Раніше Лукашенко виголошував чимало сексистських заяв, мовляв "людина в спідниці" не здатна бути головнокомандувачкою і керувати країною.