Про те, чи є шанси в Тихановської стати першою жінкою президентом у Білорусі – в ефірі 24 каналу говорив білоруський журналіст та політолог Олександр Федута.

До теми Хочу дітей, чоловіка і далі смажити свої котлети, – головна суперниця Лукашенка Тихановська

Він наголосив, що в Білорусі немає незалежної соціології, бо влада заборонила проводити опитування. Але судячи з того, наскільки активно білоруси приходять на зустрічі зі Світланою Тихановською, то в неї є всі шанси.

Дивлячись на зустрічі, пікети, особливо в малих містах, які завжди традиційно підтримували Олександра Лукашенка, – можна сказати, що вона справді небезпечна суперниця чинній владі. Якщо були б чесні вибори, ймовірніше, вона та Лукашенко вийшли б у 2 тур,
– вважає Федута.

У чому феномен Тихановської?

"Вона – такий самий феномен, яким був Олександр Лукашенко в 1994 році. І таким став Володимир Зеленський у 2019 році", – ствердив Федута.

На його думку, склалися 2 чинники, які спрацювали по-різному:

  1. Кандидат – один із нас, говорить про те, що ми думаємо.
  2. Втомленість від панівної еліти й необхідність перезагрузитись.

За його словами, річ у тому, що Тихановська відверто говорить про те, що ніколи не готувалась до того, щоби керувати країно. Її мета – після перемоги, упродовж пів року провести чесні вибори без участі Олександра Лукашенка і з прозорим підрахунком голосів.

Зараз влада несподівано для себе отримала більш небезпечного опонента. Вона змогла зробити те, що раніше не вдавалось білоруській опозиції – навколо неї об'єднались 3 штаби кандидатів,
– підсумував Федута.

Дивіться відео розмови 24 каналу з білоруським журналістом:

Що відомо про вибори в Білорусі і головну конкурентку Лукашенка

  • Президентські вибори в Білорусі заплановані на 9 серпня.
  • Світлана Тихановська стала головною опозиційною конкуренткою чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори.
  • Основні опозиційні кандидати об'єдналися і підтримали Тихановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тихановської є знаковою подією для Білорусі, адже Лукашенко чи не вперше матиме на виборах реальну конкурентку.
  • Натомість інших кандидатів, зокрема, Валерія Цепкала та Віктора Бабарика не зареєстрували. Останній взагалі сидить у СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.
  • Раніше Лукашенко виголошував чимало сексистських заяв, мовляв "людина в спідниці" не здатна бути головнокомандувачкою і керувати країною.