За повідомленнями пропагандистського місцевого ЗМІ "Белта", в Білорусі вже є західне та північно-західне оперативні командування. Лукашенко наказав створити ще одне на півдні Білорусі, яке межуватиме з Україною.

Важливо У Білорусі ховають військових, які підписали контракти з російськими ПВК та воювали в Україні

Лукашенко розповідає маячню про загрози

Самопроголошений президент Білорусі бачить загрози від Литви, Латвії, Польщі, а тепер – через бойові дії в Україні. Саме тому він нібито вирішив створити нове оперативне командування: туди зараз відправляють частину військ з інших напрямків.

Лукашенко заявив також, що білоруські військові "змушені швидко, на ходу відпрацьовувати захист цих рубежів", маючи на увазі Південь Білорусі.

На жаль, відкрився новий напрямок. Як заведено в нас говорити, новий фронт. І ми не можемо не приділяти цьому увагу… Ми ще тоді (минулого року розуміли – 24 канал), що потрібно щось робити. Але час так динамічно й швидко підштовхнув, що ми змушені негайно створювати цей оперативний напрямок. Разом із західним, північно-західним буде й південне "крило",
– говорить Лукашенко.

Міністр оборони Білорусі Віктор Хрєнін стверджує, що його військові оцінили потенційні майбутні загрози, тому й ухвалили рішення про створення нового оперативного командування.

Крім того, в Білорусі визначилися, що вони активно розвиватимуть сили спеціальних операцій.

Білорусь справді нападе на Україну?

Що відбувається в голові Лукашенка та Путіна – важко сказати. Тому таку загрозу не варто відкидати. Утім, зазвичай аналітики схиляються до думки, що Лукашенко не буде атакувати Україну, адже це може стати для нього "смертним вироком". Тим паче, що серед білоруських військових ця ідея не є популярною. Існують думки, що такими "брязканнями зброї" Лукашенко просто хоче відтягнути частину підрозділів ЗСУ на Північ України.

На думку військового експерта та історика Михайла Жирохова, Лукашенко в черговий раз "робить виставу" для Путіна, щоб він продовжував бути лояльним до нього. Звісно, відкидати загрозу не потрібно. Але Лукашенко "брязкає зброєю" та перекидає війська ще з початку вторгнення.

Я вважаю, що це така собі "вистава" для Володимира Путіна на фоні того, що він (Лукашенко – 24 канал) веде таємні чи явні перемовини із Заходом. Йому також потрібна і якась лояльність з боку Путіна,
– зазначив військовий експерт.

23 травня Генштаб ЗСУ повідомляв, що збройні сили Білорусі ведуть активну розвідку зі своєї території на Волинському та Поліському напрямках. Також вони розгорнули додаткові підрозділи в прикордонних районах Гомельської області.

У зверненні за 26 травня в Генштабі додали, що зараз на території Брестської області тривають тактичні навчання підрозділів сил спеціальних операцій, військово-повітряних сил та військ ППО збройних сил Білорусі.

Вас може зацікавити думка про непередбачуваного Лукашенка: дивіться відео