Самопроголошений президент при владі тримається лише за підтримки глави Кремля Володимира Путіна. Таку думку висловив власний кореспондент "Радіо Свободи" у Мінську Валерій Калиновський.

Зверніть увагу Тихановська закликала білорусів до нових протестів: відеозвернення

За його словами, щоб подолати цей режим, від Євросоюзу та США повинен бути тиск на білоруську владу та Росію, зокрема економічний та політичний.

Олександр Лукашенко утримується при владі виключно лише за підтримки Володимира Путіна, російської влади та кредитів – силового та морального,
– вважає журналіст.

Тому, на його думку, ці 2 диктатури, які зараз залишаються на території європейського континенту, зараз "встали плечем до плеча в опорі решті світу". Все для того, щоб далі залишатися при владі й проводити ту політику, яку цивілізований сучасний світ не визнав.

"Звичайно, що вони ігноруватимуть це (міжнародні платформи – 24 канал) і показуватимуть, що їм байдуже на санкції та звернення Заходу, але є відчуття, що вода камінь точить", – зауважив Калиновський.

Про розслідування злочинів режиму Лукашенка

Журналіст також зазначив, що міжнародна ініціатива щодо розслідування злочинів у Білорусі під час та після президентських виборів у 2020 році – дуже важлива. Так, окремі випадки побиття та катування людей вже розслідують у Литві та Чехії.

Він додав, що до цих зусиль також доєдналась організація, яку створили колишні білоруські слідчі, міліціонери, спецпризначенці, прокурори, котрі покинули службу режиму Лукашенка.

"Вони мають інформацію та проводять розслідування вже конкретних справ. Завдяки їхнім зусиллям вже багато зроблено", – наголосив Калиновський.

Калиновський розповів про те, як можна притягнути до відповідальності Лукашенка: відео

Що відомо про платформу щодо розслідувань злочинів у Білорусі

  • Відразу 17 країн Європи, а також США і Канада підтримали створення міжнародної платформи International Accountability Platform for Belarus (IAPB).
  • Її метою буде документувати порушення прав людини з боку режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.
  • У майбутньому ці матеріали можуть використати для притягнення винних до відповідальності.
  • Естонія вже заявила, що готова виділити на діяльність платформи перші 30 тисяч євро.