Про це 24 Каналу розповів білоруський опозиціонер та заступник голови Об'єднаного перехідного кабінету Білорусі Павло Латушко. За його словами, у зв'язку з ймовірним візитом Лукашенка до Ірану можна провести історичну паралель.

Дивіться також Білорусь може проголосувати "за" резолюцію ООН: що Захід пообіцяв Лукашенку

"Перед початком Другої світової війни була така вісь: Берлін – Токіо – Рим. Зараз ми отримуємо вісь Росія – Білорусь – Іран – Північна Корея", – сказав Латушко.

За словами опозиціонера, самопроголошений президент Білорусі завжди прагнув мати гарні відносини з Тегераном. Впродовж своєї політичної кар'єри він часто бував в Ірані та зустрічався з керівництвом країни.

Візити білоруських посадовців до Ірану

Однак останнім часом візити білоруських посадовців до Тегерану почастішали.

  • Колишній глава МЗС Білорусі Владімір Макей наприкінці жовтня 2022 року відвідував Іран. Це було за місяць до загадкової смерті Макея. Латушко припустив, що ексглава МЗС Білорусі домовлявся з іранськими посадовцями про візит очільника Білорусі на найвищому рівні.
  • Наприкінці листопада 2022 року в Іран полетів прем'єр-міністр Білорусі Роман Головченко.

"Цілком очікувано, що після цих візитів там з часом мав опинитися і Лукашенко", – зауважив білоруський опозиціонер.

Павло Латушко припустив, навіщо Лукашенко хоче поїхати до Ірану: дивіться відео

Інтереси Лукашенка в Ірані

Як зазначив Латушко, разом з білоруським прем'єром до Ірану їздила делегація представників офіцерів ракетних військ Білорусі.

Що вони там могли обговорювати? Звичайно ж, іранські дрони, використання балістичних ракет, ймовірну співпрацю у виробництві балістичних ракет,
– сказав опозиціонер.

Він додав, що останнім часом з'являється все більше інформації про те, що частину елементів для іранських дронів виготовляють на території Білорусі.

Мета візиту Лукашенка до Тегерана

Заступник голови Об'єднаного перехідного кабінету Білорусі вважає, що білоруський диктатор покладає на Іран великі надії.

"Лукашенко розглядає Іран як економічну ціль. Також він має плани у військовій сфері – виготовляти зброю, продавати її росіянам, а щось залишати собі. І, ймовірно, використати у війні проти України", – зазначив Латушко.

Закордонні візити Лукашенка: коротко

  • Наприкінці січня білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко завітав до дружньої країни-партнерки Зімбабве. Там його зустріли з піснями й танцями.
  • Співучасник війни проти України під час візиту до Зімбабве привіз у подарунок трактор. Під час зустрічі із керівництвом країни Лукашенко урочисто передав ключі від трактора під назвою "Білорус".
  • Пресслужба офісу президента Зімбабве опублікувала фотозвіт візиту білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка. Ці знімки вказують на не найкращу форму самопроголошеного президента Білорусі.