Про це сайту "24" повідомив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

"Лукашенко узурпував владу і зробив хитру річ. Він знищив політичну конкуренцію і свободу слова. Сьогодні ніхто не знає імені навіть прем’єра Білорусі, не кажучи про опозиціонерів. І він на це розраховує: якщо не він, то хто?" – зауважує експерт.

На думку Давидюка, Лукашенко робить помилки, використовуючи силу проти населення.

Що зберегло Кучму як політика? Він не застосував силу проти Майдану, на відміну від Януковича, який заплатив своїм президентством. Тому чим більше тисне на людей Лукашенка, тим нижчі його рейтинги і більше страху. І тим гірше буде для Лукашенка розвиватися ситуація, – вважає політолог.

Однак, говорить Микола Давидюк, є думка, що за заворушеннями в Білорусі стоїть Росія. Але є іще один момент, який міг спонукати Лукашенка до таких дій щодо учасників акцій. Він просто хоче підняти свою значимість в очах Путіна.

Для Путіна Білорусь зараз далеко не в пріоритеті. Для нього – це ще один федеральний округ Росії. Путін зайнятий війною в Україні, Сирії, дестабілізацією Європи. Білорусь йому не цікава. І він не хоче приймати у себе Лукашенка. Тому в президента Білорусі страх, що його списали, – переконаний політолог.

Нагадаємо, 25 березня в Білорусії відбулися акції, присвячені Дню Волі. Білоруські правоохоронці масово заарештували учасників мітингів.

Читайте також: Які ризики для України несуть заворушення в Білорусі: думка експерта