В університеті заперечують, що робили якісь дослідження. Щодо цього інциденту планують звернутися в СБУ.

Актуально Закриття шкіл і скасування масових заходів: у Львові зовсім скоро можуть посилити карантин

Від імені медуніверситету розіслали фейкові листи

Деякі видання Львівщини отримали фейкові листи від ЛНМУ імені Данила Галицького. В них мовилося про вигадані дослідження з вивчення вакцини Moderna та їхні висновки.

Офіційно заявляємо – жодних досліджень щодо Moderna чи інших офіційно зареєстрованих вакцин проти COVID-19 наукові підрозділи університету не проводили, оскільки це не передбачено науково-дослідними планами нашого закладу,
– повідомила пресслужба вишу.

Відтак жодних псевдонаукових висновків в університеті не робили. Також ніхто не подавав звернень в Міністерство охорони здоров'я.

"Вважаємо поширення такого листа намаганням дискредитувати наш університет, як осередок серйозних наукових розробок та досліджень, а також черговою провокацією, метою якої є збурити громаду та продовжувати розпалювати антивакцинаторські настрої", – додали у виші.

У медуніверситеті зазначили, що кількість хворих на коронавірус росте стрімкими темпами, а Львівщина перебуває на порозі входження в червону зону. Тому такі листи вважають не лише провокативними, а й злочинними. Для розслідування цього інциденту керівництво ЛНМУ звернеться із заявою в департамент кіберполіції Нацполіції та в СБУ.

Які привілеї отримають вакциновані українці / Інфографіка 24 каналу
Які привілеї отримають вакциновані українці / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу