Захід відбудеться у актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка, початок – 14:00.

Читайте також: Лауреатом Премії імені Василя Стуса став Борис Ґудзяк

Додамо, що "Діалог лікує рани" – це назва книги-інтерв’ю з Блаженнійшим Святославом авторства Кшиштофа Томасіка.

Саму ж книжку присвячено 1030-ій річниці хрещення Київської Русі.

Ідея полягала в тому, щоб відкрити можливість для діалогу між Греко-Католицькою Церквою в Україні та суспільством у Польщі. Загалом поляки мало що знають про Україну, українців і Греко-Католицьку Церкву. Однак, ця книжка не відповідає на всі питання, але є, мабуть, першим кроком до спільного шляху братів і сестер, які належать до однієї Церкви,
– зазначає Блаженнійший Святослав.

Водночас, підкреслює він, зараз чимало українців також не знають своєї історії.

"Протягом століть нам забороняли вивчати власну історію. Крім того, українці мало знають про Польщу, поляків та про історію Польщі", – зауважив очільник УГКЦ.

За його словами, основний меседж твору – це запрошення слухати іншого.

"Діалог не означає, що я повинен з іншим погодитися в усьому. За допомогою діалогу ми стаємо образом Бога. Через діалог ми стаємо собою. Жодної альтернативи діалогу, окрім війни та ненависті, не було. Якщо ж діалогу не буде серед політичної та церковної верхівки, то люди (тобто українці та поляки) не зможуть це прийняти. Проте це можливо втілити серед молоді", – констатує священнослужитель.

До слова, раніше Блаженніший Святослав Шевчук підкреслював, що УКГЦ, яку він очолює, позитивно ставиться до ініціативи створення єдиної помісної автокефальної православної церкви в Україні.