Урочистий захід традиційно відбувся на площі перед Львівським національним театром імені Соломії Крушельницької. На львів'ян, окрім засвічення, новорічної ялинки чекала святкова програма.

Цікаво Привіз з Карпат 35 років тому: чоловік, який подарував Львову ялинку, розповів її історію

У Львові засвітили головну новорічну ялинку

На площі перед Оперним театром напередодні Дня святого Миколая, 17 грудня, відбулося офіційне засвічення головної новорічної ялинки міста. Цьогоріч дерево привезли із села Оброшине. Його подарував Львову 85-річний місцевий житель Василь Козленко.

Новорічна красуня має висоту 17 метрів. Її вік – 35 років. Дерево встановили у центрі міста 13 грудня. Протягом усього тижня ялинку та площу довкола неї прикрашали святковою ілюмінацією. Цьогоріч концепцію новорічного оздоблення розробили львівські художники Роман Зілінко та Ольга Кравченко.

Місто вирішили прикрасити в автентичному стилі. Для цього використали традиційні різдвяні "павуки" та ромби, які здавна символізують рід і силу. Навколо новорічної красуні встановили різдвяний паркан, оздоблений орнаментом із символікою ромбів, який розробила майстриня Дар'я Альошкіна. Художники обрали мінімалістичний підхід до прикрас. Однак, ймовірно, наступного року концепцію ускладнять і запропонують характерні для Львова та Західної України ідеї.

Дивіться фото з відкриття головної ялинки Львова / Фото Романа Балука

Урочистий захід відвідали безліч львів'ян та туристів. Також на засвічення головної ялинки прийшли представники міської влади та Василь Козленко, завдяки якому Львів цьогоріч отримав чудове та пишне святкове дерево. Міський голова Андрій Садовий подарував йому невеличку скульптуру Лева та інші подарунки.

Я хочу побажати всім львів'янам та гостям міста миру, добра і любові. Давайте більше часу будемо проводити з родинами. Нехай цей сніг чи дощ, що зараз падає, змиє все погане і залишить тільки хороше. Слава Львову і слава Україні!,
– привітав містян мер міста.

Відкриття головної новорічної красуні розпочалося з передачі меру Вифлеємського вогню миру. Для усіх присутніх виступила хорова капела "Дударик". Після того, як на ялинці замайоріла святкова ілюмінація, концерт продовжився.

Відкриття головної львівської ялинки: дивіться сюжет 24 каналу