Крістіна Квін приїхала до Львова не вперше. Кілька років тому вона приїжджала, щоб відвідати джазовий фестиваль.

Цікаво Прошу не тиснути на комісію, – Садовий розповів, коли у Львові можуть послабити карантин

Чому пані-посол США приїхала до Львова

  • Квін приїхала на Львівщину, щоб відвідати церемонію ротації групи американських військових, які наразі перебувають в міжнародному миротворчому центрі у Яворові. Там вони проводять підготовку українських військовослужбовців.
  • Також пані-посол мала намір зустрітися з міським головою Львова та оглянути Чорну кам'яницю на площі Ринок, яку напередодні реставрували за фінансової підтримки Посольства США.
  • Окрім цього 16 квітня Квін долучиться до висадження рожевоквітного каштана на площі Ринок, біля Центру туристичної інформації.

Садовий подякував за підтримку США

Садовий у фейсбуці розповів, що подякував американській адміністрації за підтримку у період військового загострення на українсько-російському кордоні.

Нам важливо відчувати цю реальну підтримку з боку наших партнерів і друзів. У безпековому контексті я звернувся з проханням допомогти нам організувати територіальну цивільну оборону у Львові,
– додав Садовий.

Мер зазначив, що досвід Сполучених Штатів буде корисним для того, щоб дати "нове розуміння щодо безпеки кожного з нас".

До теми Час для деескалації, – Байден підтримав Україну й пригрозив Путіну відповісти на агресію

Садовий розповів Квін про боротьбу Львова з коронавірусом

На зустрічі з пані-послом США Садовий розповів їй про боротьбу з COVID-19 у Львові.

"Торік ми у Львові створили штаб із протидії коронавірусу та взяли ситуацію під контроль. Зараз у комунальних лікарнях ми маємо понад 1600 місць для ковідних пацієнтів, у перспективі матимемо 3000, адже завжди потрібно бути готовими до будь-яких сценаріїв", – зазначив міський голова.

Мер додав, що ситуація з коронавірусом у місті дещо стабілізувалась. Впродовж останніх кількох днів у Львові покращилась статистика захворюваності. Садовий зазначив, що, ймовірно, з 19 квітня учням початкових класів дозволять повернутися до школи.

Мер розповів Квін про львівську лікарню швидкої допомоги, яка наразі приймає чи не найбільшу кількість пацієнтів з коронавірусом в Україні. Міський голова додав, що це єдиний медзаклад, який має можливість доправляти важких пацієнтів до закладу гелікоптером.

"До 2024 року ми хочемо наблизитись до ТОП-200 найкращих клінік у світі", – заявив Садовий.

Актуально Система працює, як годинник: Садовий розповів, скільки коштують послуги медичної авіації

Дивіться фото зустрічі Садового та Квін / Фото Романа Балука

На зустрічі говорили про антикорупційні заходи у місті

На зустрічі обговорили важливість прозорості управління містом і країною та впровадження антикорупційних практик. Квін цікавилась, наскільки ефективним є процес децентралізації в Україні.

Ми – лідери в Україні за прозорістю. Скажімо, торік ми були першими за залученням інвестицій через продаж комунального майна. Це орієнтовно 500 мільйонів гривень, тобто, практично, як у всіх інших містах держави разом,
– відзначив мер.

Садовий розповів Квін, що повноваження міст у США та міст в Україні – абсолютно різні. Мер пояснив, що міська влада не має впливу на громадську безпеку, податки та збори тощо, адже держава залишає ці повноваження за собою.

"Якщо в усьому світі місцеве самоврядування є партнером держави, то в нас це – як підлеглі. На жаль, в Україні ще немає того розуміння, що, маючи партнерство, можна зробити набагато більше", – зазначив міський голова.

Опісля мер розповів тимчасово повіреній у справах США про виграшну судову справу. Вона стосувалась продажу земельної ділянки іноземному інвестору під будівництво індустріального парку.

Читайте також НАЗК склало на Садового 14 протоколів: суд визнав, що мер не порушував закон

Львів зацікавлений в американських інвестиціях

Садовий зазначив, що Львів дуже зацікавлений у збільшенні присутності американського бізнесу та готовий надавати всіляку підтримку.

"Львів – прекрасне місто для розгортання виробництв. У нашому місті успішно працює 30 тисяч ІТ-фахівців. А ще у нас є прекрасні локації для облаштування бізнесу та створення інноваційної продукції. Тож якщо інвестор прагне успіху, ми завжди чекаємо на нього у Львові", – додав міський голова.

Квін зауважила, що вона готова сприяти та залишатись на зв'язку.

"Як тільки закінчиться пандемія, я впевнена, що наша присутність у вашому місті буде більшою", – заявила пані-посол.

Також Садовий обговорив з Квін сприяння Посольства США у залученні носіїв англійської мови в кожну львівську школу.

У нас у відділі преси, освіти та культури Посольства США дії спеціальна програма співпраці зі школами, тож, гадаю, ми зможемо посприяти вам,
– відповіла пані-посол.

Окрім цього, Садовий та Квін обговорили можливість відкриття Американського дому у Львові на зразок київського. Адже він міг би стати культурним мостом для поглиблення зв'язків між державами.

Зауважте Український бізнесмен зі США пожертвує 4 мільйони доларів на нову дитячу лікарню у Львові

Що відомо про Крістіну Квін

Крістіна Квін народилася та виросла в Каліфорнії. Вона має ступінь бакалавра з політології, який отримала у Західному коледжі та ступінь магістра зі стратегічних досліджень Військового коледжу армії США.

Квін прибула до Посольства США в Україні у травні 2019 року. У 2016 – 2019 роках вона працювала на посаді виконувача обов'язків заступника голови Місії / міністра-радника з економічних питань у Посольстві США в Парижі. До того Квін також працювала посадах:

  • виконувача обов'язків заступника голови Місії та радника з економічних питань у Посольстві США в Бангкоку;
  • радника з економічних питань у Посольстві США в Лондоні;
  • директора з питань Європейського Союзу, України та Білорусі в Раді національної безпеки у виконавчому апараті Президента;
  • у Місії США в Європейському Союзі в Брюсселі;
  • у Посольстві США в Манілі, на Філіппінах.