Робити це варто через дипломатичні процеси. Про це американський лідер заявив 15 квітня під час офіційного звернення щодо Росії.

​До теми Байден виступає зі заявою щодо Росії: відео

Він наголосив, що США й Україна конструктивно рухаються у цьому напрямку. Й зауважив, що водночас в інтересах США є й співпраця з Росією.

Зараз час деескалації. Подальші дії – це обдуманий діалог і дипломатичний процес. США готові конструктивно рухатися вперед у цьому напрямі. Та якщо Росія поводитиметься агресивно, намагатиметься зашкодити інтересам США, ми будемо відповідати. Це стосується й наших союзників,
– запевнив політик.

Й додав, якщо виявиться що Путін займався незаконною діяльністю у сфері кібербезпеки й втручався у вибори США, на це буде належна реакція.

"Думаю, що варто відповідати стримано. Надзвичайно важливо, щоб у нас тривали прямі переговори", – підсумував Байден.

Про "Північний потік-2"

Байден також висловився щодо "Північного потоку-2". За його словами, це складне питання, яке впливає на союзників США у Європі.

Він наголосив, що тривалий час виступає проти його будівництва й робив це ще до того, як виграв президентські вибори у 2020 році.

Заява Байдена щодо Росії: дивіться відео

Що було раніше

  • Байден заявив, що дії Росії загрожують національній безпеці, а також зовнішній політиці та економіці країни.
  • Через це американський лідер 15 квітня оголосив надзвичайну ситуацію в сфері нацбезпеки.
  • У цей же день він підписав нові санкції проти Росії. Обмеження стосується 32 фізичних та юридичних осіб, а також 6 технологічних компаній.