Фахівці Меморіально-пошукового центру "Доля" у жовтні знайшли останки 15 чоловіків і однієї жінки. У кількох загиблих виявили травми, які завдали тупим предметом. За словами археологів, так із затриманими або пораненими бійцями традиційно поводилися комісари НКВС.

До теми Під Львовом знайшли масове поховання воїнів УПА, вбитих НКВС

На Львівщині перепоховали вбитих НКВС воїнів УПА

У селі Соколівка 15 жовтня перепоховали віднайдені останки 16 воїнів УПА, які стали жертвами радянського режиму. Братську могилу знайшли фахівці Меморіально-пошукового центру "Доля".

За інформацією дослідників, вони ексгумували рештки 16 людей – 15 чоловіків та 1 жінки. Усі вони загинули у молодому віці. Фахівці припускають, що тіла загиблих воїнів УПА забрали з поля бою і хаотично скинули до ями. Серед причин їхньої смерті – вогнепальні рани, отримані в бою, та численні травми від ударів.

За результатами антропологічних досліджень, можна зробити висновок, що удари завдавали у голову й обличчя тупим предметом або прикладом гвинтівки. Як правило, таким чином поводилися загони НКВС із затриманими або пораненими воїнами,
– розповів керівник центру "Доля" Святослав Шеремета

Чин похорону відбувся у місцевому храмі. Мешканці громади, священники, представники місцевої, районної та обласної влад помолилися за загиблих. Після цього відбулася урочиста хода до сільського кладовища, де і перепоховали останки.

Зауважте У Львові перепоховали останки 428 жертв політичних репресій: фото

Перепоховання відбулось у дні 79 річниці створення УПА

Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак зауважила, що перепоховання борців за волю України символічно відбулося у дні 79 річниці створення Української повстанської армії.

"Через УПА пройшло понад 100 тисяч осіб, а за підтримку повстанців каральними органами радянського союзу було репресовано понад пів мільйона людей. Земля України встелена тілами героїв, які у здавалося б безнадійній ситуації до останнього подиху вірили та боролися за майбутню незалежність України", – зауважила посадовиця.

Гримак подякувала дослідникам центру "Доля" за відновлення історичної справедливості.

"Маємо зробити усе від нас можливе, щоб жодному наступному поколінню українців більше не доводилося зі зброєю у руках боронити свою землю. Щоб вони вільно жили на своїй землі. Про це мріяли та за це боролося не одне покоління українців", – підсумувала голова ЛОР.

Дивіться фото перепоховання воїнів УПА / Фото ЛОР