Останки 428 жертв політичних репресій поховали на полі почесних поховань №76 на Личаківському кладовищі. Про це повідомила пресслужба Львівської облдержадміністрації.

Цікаво У Львові вперше на Заході України пересадили печінку, серце та 2 нирки

Як відбувалось перепоховання жертв політрепресій

Перепоховання відбувалось у співпраці з Меморіальним музеєм "Територія терору". Працівники КП Львівської облради "Доля" упродовж 2017 – 2018 років провели ексгумацію 428 в'язнів Пересильної тюрми №25 з території садово-городнього кооперативу "Світоч".

Під час церемонії перепоховання останків жертв політичних репресій присутні вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів та лампадок. Після цього вони виконали Гімн України. Також опісля відбулась громадська панахида.

Відновлення правди про політичні репресії, гідне вшанування їхніх жертв є громадянським обов’язком кожного з нас. Люди, які загинули від жорстоких злочинів комуністичного режиму мають бути поховані належним чином,
– зазначив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.

Дивіться фото перепоховання жертв політичних репресій у Львові / Фото Львівської міськради

Що відомо про Пересильну тюрму №25

Радянська окупаційна адміністрація створила Пересильну тюрму №25 восени 1944 року. Вона була однією з найбільших тюрем такого типу в УРСР. В роки німецької окупації тут було розташоване "львівське ґето". На території тюрми були розміщені 21 барак, приміщення адміністрації та госпіталь. Навколо тюрми були цегляний та дерев’яний паркани заввишки 3 метри. Основним призначенням тюрми був збір та відряджання в’язнів "етапами" у табори ГУЛАГу.