Загалом на Львівщині проживають майже 308 тисяч таких боржників. Однак газ вимикатимуть не всім – за протермінування оплати до 10 днів не каратимуть.

До теми Львів звернеться у поліцію через масові відключення газу: Садовий дав доручення

"Львівгаз збут" розпочинає антиборгову кампанію

У "Львівгаз збуті" розповіли, що заборгованість побутових користувачів продовжує зростати. На початку вересня вона становила 1 мільйон 736 тисяч гривень. Тому постачальник оголосив, що в області розпочинається антиборгова кампанія з ініціювання відключення газу великим боржникам.

У кінці серпня набули чинності зміни до законодавства, які скасували заборону на обмеження надання комунальних послуг українцям, якщо в них є заборгованість. "Карантинне" обмеження тепер стосується лише населених пунктів у червоній зоні.

У "Львівгаз збуті" зазначили, що процедура відключення газопостачання боржникам прописана в "Правилах постачання природного газу". Згідно з документом, якщо споживач не оплатив за спожитий газ протягом 10 днів після терміну, визначеного в договорі (тобто після 25 числа), йому можуть припинити його постачати.

Звичайно, нікого з боржників за прострочену на 10 днів оплату за газ не відключають. А от при заборгованості понад 2 місяці вже є ризик лишитись без газу. Таких споживачів серед клієнтів компанії майже 308 тисяч,
– зауважив директор ТОВ "Львівгаз збут" Павло Майк.

У період карантину та заборони уряду відключати газ боржникам компанія повертала борги через суд. Загалом від початку 2021 року користувачі отримали понад 70 тисяч повідомлень з попередженням про передачу справи до суду у разі несплати за газ.

Цікаво Борг – 2,56 мільярда гривень: "Львівгаз збут" надіслав досудові попередження 30 тисячам людей

Кому вимикатимуть газ

Зараз компанія розпочинає процес відключення боржників. Клієнтів, які мають велику заборгованість або прострочений платіж на понад 2 місяці, вже внесли до черги на відключення газопостачання.

"Компанія склала списки найбільших боржників та у перші дні вересня надіслала понад 4250 повідомлень про припинення газоспоживання та необхідність погашення простроченої заборгованості", – додав Майк.

Оператору Газорозподільчого механізму передали доручення на припинення газопостачання в помешканнях 2630 боржників.