З початку опалювального сезону борг жителів Львівщини за газ продовжує стрімко зростати. Він становить вже 2,56 мільярда гривень.
Цікаво Суд заборонив "Львівгаз збуту" виставляти рахунки за газ для населення: що відомо
Чому потрібно вчасно сплачувати за газ
Найбільше боргів за газ накопичили львів'яни й жителі Пустомитівського та Стрийського районів. За словами директора ТОВ "Львівгаз збут" Павла Майка, 44% клієнтів компанії мають борг за газ на понад 500 гривень, а 28 тисяч сімей не оплачують рахунки понад 3 місяці.
Затримки з оплатою впливають на налагоджений процес постачання газу. Адже згідно з контрактами наша компанія зобов'язана вчасно розраховуватись за ресурс, який споживають побутові клієнти. У зимові місяці для потреб населення ми закуповуємо в середньому 90 – 100 мільйонів кубометрів газу,
– розповів Майк.
З кінця березня 2020 року компанія не нараховувала пеню боржникам. "Львівгаз збут" продовжуватиме це робити до закінчення карантину. Проте у компанії наголошують, що "це не означає, що за послугу можна не платити взагалі".
"Львівгаз збут" надсилає боржникам досудові повідомлення
У 2020 році "Львівгаз збут" надіслав боржникам 21 тисячу досудових повідомлень. З початку 2021 року компанія надіслала ще 10 тисяч таких попереджень. Наразі у судах розглядають понад 1000 справ боржників за газ.
"Львівгаз збут" радить оперативно реагувати на досудове повідомлення та сплачувати борг. Адже, якщо відбудеться розгляд справи у суді, боржника чекатимуть додаткові витрати – пеня, судові витрати (від 210 до 2102 гривень), інфляційні витрати, 3% річних.
Якщо клієнт компанії не виконає рішення суду, його справу скерують до виконавчої служби. Тоді боржнику доведеться сплатити 10% виконавчого збору та витрати виконавчого провадження.
"У компанії з розумінням ставляться до погіршення фінансової ситуації деяких клієнтів у період карантину. Фахівці ТОВ "Львівгаз збут" готові консультувати боржників та розглядати варіанти реструктуризації боргу", – додав Майк.