Український фізик, політик, громадський діяч, колишній міністр освіти України та ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Іван Вакарчук помер 4 квітня.

Радимо ознайомитися Виховав кілька поколінь патріотів, – реакція українців на смерть Івана Вакарчука

Поховали відомого львів'янина на Личаківському кладовищі 5 квітня – там же, де свого часу поховали Івана Франка, Маркіяна Шашкевича, Соломію Крушельницьку, Володимира Івасюка та багатьох інших видатних українців.

Чин похорону відбувся 5 квітня у Свято-Покровській церкві Православної церкви України у Львові. На прощанні були присутні лише родичі покійного, повідомляє ZAXID.NET.

Проводити чин похорону за участі лише найближчих родичів вирішили через пандемію коронавірусу. Втім з похорону велася онлайн-трансляція, за допомогою якої можна було долучитися до церемонії.

Тим часом, як розповіли на сайті Львівської міської ради, на знак вшанування Івана Вакарчука на фасаді Ратуші розмістили банер із його фото.


Громада міста сумує з приводу втрати та співчуває рідним видатного львів’янина

Також попрощалися зі своїм колегою і в Львівському національному університеті імені Івана Франка. Впродовж останніх двох днів до головного корпусу університету приносили і запалювали лампадки.


Прощання з Іваном Вакарчуком біля ЛНУ імені Івана Франка / фото університету

Зверніть увагу Не стало мого найближчого друга, – Святослав Вакарчук про смерть батька

У 2010 Львівська міська рада надала Івану Вакарчуку звання "Львів'янин року" за видатні досягнення в науковій, науково-педагогічній та організаційній діяльності та успішні реформи в галузі освіти.

Про Івана Вакарчука: дуже коротко

  • Вчений-фізик: доктор фізико-математичних наук, заслужений діяч науки й техніки України, автор понад 200 праць, засновник наукових журналів "Журнал фізичних досліджень" та "Світ фізики".
  • Політик і громадський діяч: упродовж 2007 – 2010 років був міністром освіти й науки України.
  • Багато років працював ректором Львівського університету: у 1990 – 2007 та 2010 – 2013 роках.
  • У 2007 році отримав відзнаку "Герой України".
  • Батько відомого музиканта (лідера гурту "Океан Ельзи") та політика Святослава Вакарчука.

Біографія Івана Вакарчука – у матеріалі 24 каналу.

Редакція 24 каналу висловлює співчуття родині та близьким Івана Вакарчука.