Житловий фонд до опалення не підключений у 8 областях – Волинській, Закарпатській, Львівській, Одеській, Тернопільській, Херсонській, Черкаській та Чернівецькій. Про це повідомляє пресслужба Мінрозвитку громад і територій.

Важливо: У 16 містах опалювальний сезон може закінчитися вже 1 лютого: причина


Де почався опалювальний сезон / Інфографіка Мінрегіону

До теми: Гончарук допустив відключення опалення у деяких містах у разі припинення Росією транзиту газу

У яких містах опалення уже ввімкнули?

Найраніше опалення включили на Прикарпатті. У двох лікарнях Івано-Франківська тепло запустили ще 4 жовтня, опісля почали опалювати майже усі заклади освіти. У ряді міст опалення увімкнули у понеділок 7 жовтня. Так, у Львові подали тепло для садочків, шкіл, лікарень та поліклінік. У Черкасах пустили тепло у батареї усіх шкіл та садочків.

Водночас у міській раді Львова повідомили, що через потепління опалювати садочки і школи перестали з 11 жовтня. Так, з 14 до 20 жовтня у більшості регіонів України стовпчик термометра удень сягав позначки в +20.

Дізнайтеся: Коли похолодає і прийдуть морози в Україну

У яких містах виникли проблеми із теплопостачанням?

У двох містах Львівської області – Новому Роздолі і Новояворівську. Там не можуть запустити місцеві ТЕЦ через неспроможність управляючої компанії виконати свої зобов’язання. Так, через затримку зарплат тепловикам котельні можуть і не запустити.

Однак голова обласної адміністрації Маркіян Мальський розповів, що ситуацію контролюють та планують виділити додаткові кошти на запуск ТЕЦ.

У Смілі на Черкащині. Торік місто перебувало без тепла до листопада. 13 листопада у Смілі оголосили надзвичайний стан. Через відсутність тепла місцеві жителі перекрили траси на виїзді з міста.

Постачання тепла у Смілі затримують уже 3 роки поспіль. Проблеми виникли після розірвання договору з приватною компанією "Смілаенергоінвест", яка постачала тепло містянам 8 років. Все майно передали комунальному підприємству. У "Нафтогазі" причиною відсутності опалення у Смілі у 2018 році назвали "бездіяльність органів місцевого самоврядування та теплопостачальника".

Також проблеми анонсували у Харкові. Через те, що працівникам тепломереж з червня цього року затримували зарплату. Однак опалення і в об'єктах соціальної сфери, і в житлових фондах станом на 22 жовтня увімкнули.

Відео 24 каналу: де в Україні почався опалювальний сезон і де очікувати проблеми