24 канал повідомляв, що увечері 23 вересня у Львові близько 20 представників ультраправих рухів напали на активістів анархістської організації "Чорний стяг" і завдали тим важких поранень. За словами колег потерпіли, зловмисники були з ножами та молотками.
Читайте також: На відому волонтерку скоїли напад на Полтавщині
Як розповів представник "Чорного стягу" Антон Парамбуль, унаслідок нападу постраждали четверо активістів: дві дівчини та двоє хлопців, пише "Громадське".
Крім того, він додав, що один із потерпілих – Сергій Господінін – отримав важку травму голови та ножове поранення в область грудної клітини, зараз його оперують.
За словами Парамбуля, він розпізнав на декількох нападниках футболки з написом "Національний корпус", також дехто з нападників прикривав обличчя маскою, дехто – ні.
Активістка "Чорного стягу" Вероніка Яблонська, яка дістала "глибоке ножове поранення в ногу" та "втратила багато крові" внаслідок нападу, зі свого боку, зазанчила, що учасники організації не проводили жодних акцій і на них напали зненацька.
"Ми грали у футбол біля школи за цирком, коли переодягалися, побачили групу осіб у чорному одязі. Напали, били телескопами (телескопічними битами – 24 канал), ножами", – розповіла дівчина.
Імовірне місце нападу на активістів "Чорного стягу"
Представниця організації Марта Фендер на своїй сторінці у Facebook оприлюднила фото потерпілих (18+) та інформацію про характер їхніх травм. Водночас вона зауважила, що на місці працювала "швидка".
Ніка – пробита ножем нога і можливо зламана рука;
Сергій – проламана голова та ножове в область серця (не приходить до тями, його прооперували та він перебуває у реанімації, згодом Вероніка Яблонська повідомила, що до хлопця провернулася свідомість);
Дмитро – вибиті суглоби на пальцях, побиті ноги, порізане плече;
Олександра – ножове в руки, два переломи, забій голови.
Читайте також: Замах на Олега Михайлика в Одесі: у мережі пригадали попередній гучний напад на активіста
"Ми з колегою і їхніми друзями – у лікарні. Дівчата (їм приблизно по 20 років): численні забої, ножові поранення. Хлопці (одному 20, другому близько 25): те саме, тільки важча форма. Один – у важкому стані, у тому числі ножовий удар у груди та травма голови, переніс операцію, чекаємо чи прийде до тями. Поліція була", – уточнила активістка Ірина Юзик.
Ще одна потерпіла Олександра Омеляш повідомила, що унаслідок нападу дістала "забиття та ножові поранення".
"Це все було дуже швидко, почали на нас нападати, ми спочатку намагалися відбиватися, але потім зрозуміли, що це не допоможе і просто почали закриватися руками. Після цього вони пішли, але через кілька хвилин знову повернулися", – підкреслила вона.
У лікарні, куди доправили активістів, кажуть, що Сергія Господініна підключено до апарату штучного дихання.
До слова, це вже не перший напад на учасників "Чорного стягу". Зокрема, у травні на активістів напали також представники ультраправих рухів: тоді постраждали двоє людей.
Нагадаємо, наприкінці серпня у Львові невідомий чоловік сильно побив трансгендерну жінку Анастасію-Єву Крістель Домані. За її словами, напад стався на ґрунті ненависті та через її гендерну ідентичність. Крім того, ще один резонансний випадок того дня стався у Києві – у столиці троє чоловіків у камуфляжі застосували силу до неповнолітньої дівчини, бо їм не сподобався її неформальний зовнішній вигляд: футболка з принтом, значки рок-груп, фарбоване пасмо волосся.
Що таке "Чорний Стяг"? Це організація, яка позиціонує себе як "антиавторитарний рух, метою якого є побудова нового суспільства на засадах свободи, рівності, взаємодопомоги та соціальної справедливості". Активісти відстоюють такі позиції:
– антикапіталізм (виступають за заміну застарілої капіталістичної системи на систему справедливого розподілу суспільних благ, де власність на землю, засоби виробництва, та інші блага будуть в руках всього суспільства),
– пряме народовладдя (виступають за можливість кожного та кожної здійснювати вплив та розв'язувати ті питання, які торкаються їх особисто, а також питання функціонування суспільства загалом),
– безпартійність (виступають за принцип відсутності співпраці з будь-якими політичними партіями, а також організаціями, які ставлять за мету побудову суспільства, заснованого на домінуванні однієї групи людей над іншими),
– суспільство взаємної поваги та взаємодопомоги (виступають за відсутність шовінізму та пригноблення за будь-якою ознакою),
– екологічна свідомість (правлячі еліти у гонитві за прибутками підвели нашу планету до межі екологічної катастрофи, відтак вони виступають за ресурсно-орієнтовану економіку та справедливий перерозподіл ресурсів, а також за відповідальне ставлення до екосистеми),
– науковий прогрес (виступають, аби прогрес став інструментом всього народу, що у підсумку позитивно вплине на суспільство загалом).