Адміністрація "Надії" вже отримала відправлені гроші, які призначені для виплати зарплати шахтарям. Про це повідомляє пресслужба "Центренерго".

До теми Львівські шахтарі страйкують під землею вже п'ятий день: яка причина

Там повідомили, що, станом на серпень, вони жодних заборгованостей не мають. Окрім 100% виплати, "Центренерго", за проханням директора копальні, ще в липні уклали угоду про постачання вугілля для виходу шахти зі скрутного становища.

Наприкінці червня головною причиною свого протесту шахтарі "Надії" назвали заборгованість перед ними ПАТ "Центренерго" в розмірі всього 6 мільйонів гривень, тоді як борги самої шахти, на той час, становили приблизно 50 мільйонів гривень, із них 75% – за зарплатню,
– зазначили в повідомленні.

В "Центренерго" зауважили, що здійснили оплату без гарантій отримання оплаченого вугілля, а нинішнє становище копальні назвали результатом неефективної праці керівництва.

Шахтарі наголосили, що протест зупиняти не планують, доки борг їм не виплатять повністю: а це понад 50 мільйонів гривень.

Цікаво Шахтарі знову протестували під Офісом Президента: у Зеленського їм відповіли – відео

Що варто знати про протести львівських шахтарів

  • Від 28 серпня працівники шахти "Надія" протестують під землею через заборгованісать заробітної плати від березня.
  • Також декілька десятків шахтарів разом із своїми родичами перекрили трасу міжнародного сполучення.
  • Такі дії стали наслідками байдужості держави, оскільки шахтарі вже зверталися за допомогою до президента та пікетували біля Львівської обласної ради.
  • За час протестів, у деяких шахтарів погіршився стан здоров'я, але вони не лише продовжили боротися за свої права, а й пригрозили розпочати голодування.
  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав цю ситуацію серйозною та зазначив, що вона потребує негайного вирішення. Проте держава не може суттєво впливати на перебіг подій, оскільки шахта не державна.