Зарплату львівським шахтарям заборгували ще від березня, повідомляє 24 канал.

Читайте також День шахтаря: Зеленський відзначив важку працю гірників нагородами та званнями

Шахтарі поскаржилися, що за цей час вони опинилися у скрутному становищі. Гірники вже перекрили трасу міжнародного сполучення неподалік Львова і запевнили, що в разі недотримання їх прохання, вони можуть розпочати голодування.

Вирішили їхати і перекривати дорогу. Там і жінки будуть, щоб підтримати, бо з кожним днем, з кожною годиною їм у шахті все важче і важче, – розповів голова профкому шахти Руслан Віхоть.

Згодом чиновники повідомили, що протестувальникам перерахували частину липневої зарплати, проте шахтарі аргументують це лише бажанням виманити їх з копальні.

шахтарі
Протест шахтарів у Львові / Фото скриншот з відео

Вже за 5 днів перебування під землею у декількох працівників шахти суттєво погіршився стан здоров'я, але вони продовжують протестувати. Шахтарів обурив також той факт, що заступник міністра енергетики України Олександр Зорін назвав їх терористами лише тому, що вони вимагають зароблених грошей.

Цікаво Приїдуть з України шахтарі: Лукашенко пригрозив робітникам "Білоруськалію", які страйкують

Скільки заборгували шахтарям

Загалом працівникам "Надії" заборгували понад 50 мільйонів гривень. Нагадаймо, що шахтарі вже зверталися за допомогою до президента та пікетували біля Львівської обласної ради. Однак там повідомили лише, що шахта збиткова через неефективних управлінців.

протест шахтарів
Шахтарі вимагають зарплату / Фото скриншот з відео

Протести Львів
Люди перекрили трасу / Фото скриншот з відео

Шмигаль дав розпорядження Буславець

На цю проблему гірників вже звернув увагу прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він доручив Міністерству енергетики надати механізм вирішення питання заборгованості зарплати на ПрАТ "Шахта" Надія ". Зауважив, що це повинно статись у найближчі дні. Також він наголосив, звертаючись до Ольги Буславець, що у міністерстві вже напрацювали проєкт рішення і він про це знає.

Він зазначив, що ситуація на шахті дуже серйозна, однак уряд не може одразу розв'язати цю проблему, адже шахта не державна.