Ці структури мають антидержавницький та антиукраїнський характер. Тому у міській раді схвалили відповідне рішення, розповів депутат Юрій Ломага.

Читайте також У Львові – пожежа в церкві УПЦ МП, яку раніше "підписували" як "дім Путіна"

Шкода нацбезпеці

Чиновник додав, що варто згадати свідому та відкриту спекуляцію на релігійних віруваннях українців з боку російських окупантів. Це призводить до штучного протистояння і розколу українського суспільства на релігійній основі.

Діяльність Московського патріархату завжди шкодила нацбезпеці, а після початку повномасштабної війни – тим більше. Нагадаємо також, що патріарх Кирил благословив російську армію на війну проти України, тобто фактично благословив всі злочини окупантів: вбивства, зґвалтування, катування.

Раніше рішення про заборону УПЦ МП схвалила Львівська районна рада. Окремо зазначали, що втілити в життя такі рішення органів місцевого самоврядування неможливо, бо для цього потрібен окремий закон.

Ілюзія "самостійності" УПЦ МП

  • 27 травня Собор УПЦ МП заявив, що буде діяти як "незалежна і самостійна". Засудили "благословення" Кирила на вбивства.
  • Однак ЗМІ з'ясували, що "від'єднання" тільки "на папірці". МП зменшує вплив РПЦ в адміністративних питаннях, духовне спілкування збережеться. Деякі делегати пропонували не поминати патріарха Кирила, але навіть це не підтримали.

Дивіться більше – як УПЦ (МП) оголосила про "незалежність" від Москви: відео