Як білоруси допомагали один одному під час протестів – у прямому ефірі 24 каналу розповів Валентин Стефанович, представник правозахисного центру "Вясна".

Детальніше Протести у Білорусі після інавгурації Лукашенка: вночі силовики влаштували справжнє свавілля

За його словами, солідарність серед громадян країни зараз дуже велика. Наприклад, в мережі поширюють відео, як до таксі забігає протестувальник, і водій швидко тікає від силовиків.

Вчора в районах, де відбувалися розгони протестів, люди відчиняли двері своїх будинків. Вони кричали з вікон коди від під'їздів, аби демонстранти могли врятуватися і сховатися від міліції,
– зазначив Стефанович.

Він також наголосив, що білоруси допомагають один одному, як можуть. Зокрема, збирають гроші для тих, хто потерпів внаслідок свавілля правоохоронців.

Як зауважив правозахисник, затримати за несанкціоновані демонстрації перед судовим розглядом можуть не більше ніж на 72 годин. Проте потім людям загрожують штрафи або адміністративний арешт до 15 днів.

Таємна інавгурація Лукашенка: що відомо

  • Попри масові протести у Білорусі, Лукашенко 23 вересня таки вступив на посаду президента Білорусі.
  • Інавгурація відбувалась таємно у Палаці Незалежності. Усі провладні телеканали Білорусі у час інавгурації транслювали серіали.
  • Це суперечить білоруському законодавству, адже церемонія повинна транслюватися по республіканському телебаченню і радіо.
  • На захід Лукашенко запросив білоруських чиновників та силовиків, і жодного іноземного посла.

Повний коментар Валентина Стефановича: відео 24 каналу