Європейські розвідники запевняють, що таким чином російський президент "допоміг" Європі об'єднатися проти нього. Про це повідомляє видання Business Insider з посиланням на джерела в європейських розвідувальних службах.

До теми Заява Путіна Макрону про те, що Навальний "сам отруївся": що кажуть у Кремлі

Чому Макрон розлютився через розмову з Путіним

Джерела розповіли виданню, що Путін запевняв французького президента, що Навальний сам себе отруїв, щоб дискредитувати Росію. За словами розвідників, ця заява Путіна була настільки незграбною і образливою, що погіршила й без того напружені відносини між Кремлем та країнами ЄС.

Неназваний чиновник зі служб безпеки Франції сказав Business Insider, що Макрон був розлючений. Хоча зазвичай він насторожено ставиться до прямої конфронтації з Росією.

У Макрона велике его. Він вважає себе людиною, з якою не можна гратися. Очікував, що йому скажуть про те, що це внутрішня проблема. Що можливо була незаконна операція і триває розслідування. Можливо, він сказав би, що чеченці зробили це без його схвалення,
– розповів французький чиновник.

Він додав, що розмови з Путіним у минулому були "незадовільними, але досить правдоподібними". Тому європейським лідерам було важче вступати з ним у конфронтацію. Макрон розраховував, що Путін поводитиметься, як завжди. Натомість той почав "нести повну маячну про те, що Навальний сам прийняв смертельну отруту, яку можна знайти лише на добре захищених російських військових базах".

"Ми знали, що такі безглузді, заплутані й часто суперечливі сигнали були інструментом Путіна у вирішенні проблем вдома. Але щоб таке говорити президенту Франції...", - додав французький співрозмовник видання.

Цікаво Росія остаточно втратила Європу

Деталі телефонної розмови Путіна та Макрона

  • Французьким ЗМІ раніше стало відомо, що під час телефонної розмови Путін заявив Макрону, що Навальний міг сам прийняти "Новачок"
  • Президент Росії презирливо називав Навального "звичайним баламутом з інтернету".
  • Крім того, Путін припустив, що Навальний міг сам виготовити отруту.

Отруєння Навального: що треба знати

  • Навальному стало погано, коли він летів з Томська до Москви 20 серпня. Активіста госпіталізували до місцевої лікарні. Там він впав у кому.
  • Після тривалих суперечок опозиціонера таки відпустили на лікування до Німеччини.
  • Німецькі лікарі виявили, що Навального отруїли хімічною зброєю "Новачком". Сліди отрути знайшли на шкірі, в крові та сечі Навального. А також на пляшці, з якої він пив.
  • Після виходу з коми Навальний вимагав повернути одяг, який був на ньому вдень отруєння. На думку опозиціонера, його речі є важливим доказом замаху.
  • В лікарні Омська заявили, що одяг Навального вилучили правоохоронці.
  • 23 вересня опозиціонера виписали з лікарні.