Нещодавно під час спілкування з журналістами лідер Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає можливості введення військ НАТО в Україну. Проте, сказати, що серед світових лідерів є єдиний консенсус щодо цього, неможливо.

Дивіться також Фантазії Путіна не обмежуються Україною: Париж пояснив слова Макрона про відправлення військ

Думка естонського міністра

Голова естонського МЗС зазначив, що для того, аби допомогти Україні перемогти Росію у розв'язаній Кремлем війні, ЄС "слід почати з виконання вже даних обіцянок". Зокрема, він нагадав, що Україна досі не отримала обіцяний мільйон боєприпасів.

Тсахкна закликав Євросоюз "бути сміливішими й амбітнішими".

Заява Макрона про те, що він може розглянути можливість відправки військ в Україну, була зміною парадигми. Це показує, що важливість перемоги України дійшла до західних політиків, які ухвалюють рішення, і вони готові зробити більше,
– підкреслив очільник МЗС Естонії.

Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна визнав, що наразі немає консенсусу з питання відправки військ в Україну. Проте, переконаний він, "це може змінити ставлення деяких країн до негайної військової допомоги Україні, оскільки це, безумовно, буде простішим рішенням, ніж пряме втручання".

"Важливо зазначити, що в питанні боєприпасів було скасовано принцип, згідно з яким вони мають надходити тільки від європейської оборонної промисловості. Добре, що ми обговорюємо різні варіанти і наш пріоритет – якнайшвидше доставити боєприпаси в Україну, отримуючи їх звідусіль, звідки тільки можливо", – додав міністр Тсахкна.

Крім цього, він нагадав заяву президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, яка закликала використати прибуток від заморожених активів російського центрального банку для того, аби закупити військову техніку для України.

На думку Тсахкни, це було б важливим кроком.

Голова естонського МЗС зазначив, що Росія повинна отримати чіткий сигнал про те, що не буде ніякої гнучкості або повернення до нормальних відносин доти, доки Україна не переможе і не буде компенсовано завдані Україні збитки. "Своїми діями ми повинні показати, що час спливає не в України, Європи і всього демократичного світу, а в агресора", – резюмував він.

Заява Макрона про введення військ Альянсу в Україну: коротко

  • Нагадаємо, президент Франції Макрон минулого тижня заявив, що "не можна виключати" ймовірного відправлення західних військ в Україну.
  • Згодом він наголосив, що його позиція щодо можливості введення західних військ в Україну є зваженою та продуманою.
  • Водночас заяви французького президента неоднозначно сприйняли уряди країн-союзниць, лідери яких поспішили запевнити, що не будуть відправляти війська.