Українські експерти переконані – переможцем у другому турі президентських виборів у Франції стане саме він – позапартійний єврооптиміст і наймолодший з усіх кандидатів Еммануель Макрон. А не ультраправа Марі Ле Пен – прихильниця дружби з Кремлем і жорсткої політики проти мігрантів.

"Інтрига французьких виборів була на перший тур. Причому шалена інтрига, коли чотири кандидати йшли з дуже близьким рейтингом. І могли сформуватись зовсім інші пари на другий тур. Оце була інтрига. Перед другим туром інтриги немає. Навіть ті, хто не любить Макрона, все одно проголосують а нього, бо негативний імідж все одно вищий у неї", – переконаний голова Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко.

Читайте також: Чому французи на виборах президента віддали перевагу Макрону та Ле Пен

Тим більше, що голосувати за Макрона закликали навіть його конкуренти – республіканець Франсуа Фійон, котрий набрав 20%. І соціаліст Бенуа Амон, у котрого 7%. І французи до них дослухаються. Бо Макрон позиціонує себе як "Ні правий, ні лівий".

Соціалісти вони можуть розділитись: частина за Ле Пен, частина – за Макрона. Втім, все таки більшість буде за Макрона. Що стосується республіканців – то Фійон закликав голосувати за Макрона. І більшість республіканців теж підтримають його кандидатуру,
– зазначив керівник міжнародних програм "Стратегія ХХІ" Віталій Мартинюк.

Якщо не буде терактів, які Ле Пен приписує засиллю мігрантів, розрив голосів у другому турі буде досить відчутним. У цьому впевнений директор Інституту дослідження екстремізму Олег Зарубінський. Бо виборча кампанія усіх кандидатів у президенти будувалася на протиставлені саме їй.

"З точки зору безпеки чи небезпеки: будь-які терористичні акти, будь які мажорні ситуації стосовно безпеки в Парижі, Марселі та інших великих містах будуть грати не на користь Макрона", – зауважив Олег Зарубінський.

Читайте також: Перемога і поразка. Яскраві фотографії першого туру президентських виборів

Загалом перемога Емануєля Макрона українцям на руку. Хоча про Україну він і словом ніколи не обмовився

"Він просто схильний формувати з іншими європейськими політиками спільну політику і стосовно Росії, і Європи", – зазначив Олександр Сушко.

А от позиція Ле Пен стосовно України однозначна. У нинішній війні вона стоїть на боці Росії. І своїх симпатій до Кремля ніколи не приховувала.