Уперше більш ніж за півстоліття дві найбільші партії: соціалісти і республіканці, або як їх ще називають праві – не пройшли у другий тур президентських перегонів. На тлі глибокого незадоволення традиційними партіями розділена Франція пережила карколомну передвиборчу кампанію. І вибрала екс-міністра фінансів Макрона та націоналістку Ле Пен.

Читайте також: Перемога "людини без партії"

Ще кілька років тому вихід таких кандидатів у фінал був би нереальним. Руку до нинішнього розвитку подій доклала Москва, яка активно почала нарощувати євроскиптицизм близько трьох років тому. Одночасно з ростом потоку біженців, росла і популярність неонаціоналістичних ідей. Тому об'єднані ненавистю до Євросоюзу, Шенгену, Єврозони, нелюбов'ю до біженців та жорстокою антиісламською риторикою, праві європейці приготувалися до сезону виборів. І їх об’єднують симпатії до Володимира Путіна. Тобто популістського лідера, який кидає виклик Заходу та ігнорує прийнятні там політичні умовності. У цьому світлі вихід в лідери націоналістки Ле Пен досить зрозумілий. І цим вдало користується Кремль.

У Кремлі тим часом вже прокоментували результати першого туру. Мовляв, попри те, що їхня фаворитка Ле Пен не виграла у першому турі, Москва "з повагою ставиться до вибору французького народу".

Читайте також: "7 травня без мене": напередодні другого туру у Франції набирає обертів дивний флешмоб

Однак, французи наразі вибирають кандидата, який обіцяє їм сильну Францію в Євросоюзі. Адже Макрон набрав на 2% більше голосів за Ле Пен. Крім того він переміг у найбільших містах Франції. Водночас, об’єднаний Євросоюз, який лобіює Макрон, приваблює інвесторів і трильйони доларів, що допоможе розвиватися Франції. Тож не даремно ці президентські вибори у Франції називають тестом для Європи.

За даними опитувань, виграти другий тур зможе Еммануель Макрон. А значить і проєвропейські цінності. І чи пройде популізм в одній з головних країн ЄС – дізнаємося вже 7 травня.