Про це заявив генерал армії та колишній очільник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж у коментарі виданню InfoResist.

"Перш за все концепція Російської Федерації – посилення позицій на Заході, як вони кажуть. Це формування нових дивізій і армій, а також відповідне переозброєння новітньою технікою: зараз вони переходять до четвертого, п'ятого покоління, наприклад танки Т-90 або інші. Тому йде і планова ротація, і позапланова", – зауважив він.

У зв’язку з цим, як підкреслив генерал, нашим розвідці та прикордонникам варто звернути увагу на переміщення російських військ.

"Відповідно до тієї інформації, якою я володію, це відбуваються ротація задля посилення нових військових частин, розміщення нових контингентів і заміна військової техніки на більш сучасну, яка буде використовуватися у можливому театрі військових дій проти України. Сюди підпадають і країни Балтії" – зазначив екс-очільник Служби зовнішньої розвідки.

За його словами, Росія перекидатиме все сучасне озброєння,зокрема і те, яке вже використовується у Сирії, щоб випробувати вже його і на території західного кордону з Україною.

Я думаю, що наразі будуть лише локальні операції щодо дестабілізації в окремих місцях. Будуть, відповідно, могутніші обстріли, спроба наступати або повернути втрачені території, особливо Світлодарськ дугу, Авдіївку, райони поблизу Донецька, Ясинуватої, особлива активність буде на Маріупольському напрямку,
– розповів військовий.

Також він висловив думку, що ці напрямки окупанти експлуатуватимуть, щоб розширити зони конфлікту.

"Особливо після цих подій, які відбулося в Україні – терактів і вибухів. І якщо буде конфлікт, це буде складова, яка буде ставити умови на нових переговорах на високому рівні – справа президентів і канцлерів – щоб вийти на момент тиску на Україну. Переміщення військ і техніки, особливо на кордон, буде саме тим фактом тиску, однак поки морально-психологічного. Поки ми бачимо нагнітання ситуації, але, з іншого боку, це буде реальна ситуація щодо посилення своїх бойових позицій з боку Росії на кордоні з Україною і, відповідно, якщо беремо глобально, вже з НАТО", – резюмував Маломуж.

Читайте також: Російські експерти пояснили, до війни з ким готується Росія завдяки навчанням у Криму

Нагадаємо, раніше сайт "24" повідомляв, що до кордонів з Україною в Ростовській області Росія стягує велику кількість новітніх танків.

Крім того, нещодавно в окупованому Криму відбулися масштабні військові навчання.