Про це повідомляє "Громадське" із посиланням на автора розслідування про Пола Манафорта, яке нещодавно вийшло в журналі The Atlantic, Френка Фоера.

Так, за даними Фоера, Манафорт був глибоко залучений до керування Україною. Зокрема, він допомагав редагувати прес-релізи та документи Міністерства юстиції.

Читайте також: Янукович слухав тільки Манафорта, чиї послуги оплачували українські олігархи, – The Atlantic

"Це переважно стосувалося справи Тимошенко. Головне, що Манафорт зробив для Януковича, – намагався виправдовувати ув'язнення Тимошенко. Він працював з юридичною компанією Skadden, Arps і Грегором Крейгом, а ті готували юридичне обґрунтування переслідування екс-прем'єрки", – розповів автор розслідування.

"Також Манафорт шукав спосіб створити кращу візуальну картинку всього, що стосувалося позбавлення волі Тимошенко. Це була одна з його основних цілей", – додав Фоер.

Хто такий Пол Манафорт? Американський юрист, лобіст і політичний консультант. Був радником Януковича та обіймав посаду керівника виборчого штабу Трампа. Наразі перебуває під слідством декількох федеральних агентств. Він є центральною фігурою в розслідуванні щодо можливих незаконних зв'язків виборчого штабу Трампа з російським керівництвом. Манафорт також під слідством за можливі порушення податкового законодавства та відмивання грошей, зокрема й в інтересах Януковича. 30 жовтня 2017 року Манафорт здався ФБР. Йому пред'явлено звинувачення по 12 епізодах.