Як йдеться у розслідуванні, опублікованому у виданні The Atlantic, Манафорт фактично мав свій "тіньовий уряд", коли в кожному міністерстві у нього була своя людина.

Читайте також: Діяльність Манафорта в Україні завжди була роботою на Росію, – експерт

Це сталося завдяки тому, що Пол Манафорт вибудував з Віктором Януковичем доволі близькі стосунки. Вони часто грали в теніс чи ходили в баню. Манафорт змусив Януковича одягатися в такі ж костюми і навіть причісувати волосся таким же чином.

"Манафорт навчив його, як посміхатися та як вести переговори. І все це робив тихо, з задніх сидінь. Він робив це дуже елегантно", – йдеться в статті.

Олег Волошин, екс-спікер українського Міністерства закордонних справ, розповів, що Янукович слухав тільки Манафорта, в той час як аргументи чиновників він просто ігнорував.

Читайте також: Яку загрозу для українського "Опоблоку" несе справа Манафорта

Автор розслідування згадує, що Манафорт отримував від Януковича величезні суми грошей – більше, ніж будь-коли до цього у своєму житті. Послуги політтехнолога часто – хоча і неохоче – оплачувалися з кишень українських олігархів, лояльних до Януковича.

Крім того, після Революції гідності і повернення до Сполучених Штатів, Манафорт почав лікування в психологічній клініці в Арізоні через проблеми особистого характеру. Одна з його дочок навіть зізнавалася, що тоді її батько був на межі самогубства.