Проте робота Манафорта як політичного консультанта і лобіста в Україні, розпочата ще у 2006 році, насправді завжди була роботою на Росію, і не виключено, що вона все ж мала стосунок до Трампа, пише Евелін Фаркас, старший науковий співробітник Атлантичної ради у статті для The New York Times.

Читайте також: Я не хотів потенційних конфліктів, – Трамп пояснив, чому звільнив Манафорта

Автор публікації нагадує, що колишній керівник виборчого штабу Трампа працював на Віктора Януковича, екс-президента України, під час двох президентських кампаній, сприяв його приходу до влади, консультував Партію регіонів, а згодом і "Опозиційний блок".

Манафорт поїхав в Україну не просувати інтереси демократії, Західної Європи або Сполучених Штатів. Він допомагав там корумпованому політику (Віктору Януковичу – "24"), налаштованому проросійськи, стати маріонеткою Кремля. В контексті протистояння між демократією і автократією, його (Манафорта – "24") легальна і потенційно нелегальна діяльність демонструють, що зрештою він визначився, на якому він боці,
– констатує Фаркас.

Нагадаємо, що Пола Манафорта судять за 12 обвинуваченнями. Частина з них ґрунтується на його співпраці з екс-президентом України Віктором Януковичем.

Наразі екс-глава штабу Трампа та його бізнес-партнер Рік Ґейтс, затриманий ФБР разом із Манафортом, залишаються під домашнім арештом. Дати початку судового процесу над ними поки не відомо.