Про це повідомила міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес. Попри це, за її словами, Іспанія продовжуватиме підтримувати Україну в майбутньому.

Варте уваги Окупанти знищують українське населення на Донбасі та переселяють туди росіян, – правозахисник

Іспанія проситиме дозвіл у Швейцарії

Роблес зазначила, що допомога Іспанії для України сприятиме її захисту від "несправедливої, незаконної та жорстокої" агресії з боку Росії.

Проте Швейцарія не дає дозволу на постачання Києву певних озброєнь та військового обладнання. Певні поставки, за словами Роблес, потребують дозволу країни-виробника.

Ми розуміємо, поважаємо та приймаємо нейтралітет, але для постачання деяких позицій нам потрібна згода Швейцарії, якої наразі у нас немає,
– сказала вона.

Роблес додала, що має намір звернутися до іспанського посольства у Швейцарії із проханням посприяти в отриманні такого дозволу.

Обсяги допомоги для України збільшаться

Очільниця міноборони також заявила про направлення військової допомоги Україні та запевнила, що Іспанія продовжить підтримувати Київ у війні проти Росії у майбутньому. Зокрема, шляхом надання притулку біженцям, тренування українських бійців та лікування поранених захисників.

Вона нагадала, що Іспанія почала допомагати Україні з початку широкомасштабного вторгнення Росії ще 11 місяців тому. Крім того, міністерка відзначила військове посилення місій НАТО зі стримування на східному фланзі Альянсу.

На її думку, Іспанії потрібно збільшити інвестиції в оборону, оскільки війна в Україні показала, що країна живе в "абсолютній незахищеності".

"Сьогодні ракета може прилетіти з Москви до Мадриду", – сказала Роблес.

Вона впевнена, що інвестиції в оборону принесуть мир та свободу, а також допоможуть відстояти демократичні цінності.

ЗСУ вчаться використовувати ЗРК Patriot: головне

  • Українські війська збираються розпочати тренування на ЗРК Patriot у Сполучених Штатах. Навчання розпочнуться наступного тижня на військовій базі США Форт Сілл.
  • Форт-Сілл є одним із чотирьох місць базової підготовки армії. Очікується, що підготовка українців триватиме "кілька місяців".
  • Днем раніше прессекретар Пентагону Патрік Райдер сказав, що США розглядають різноманітні варіанти проведення підготовки з Patriot, "щоб включити потенційну підготовку тут, у США, за кордоном або поєднання обох".
  • Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що українські захисники дуже швидко опановують техніку, яку нам передають міжнародні партнери.