Про це журналістам розповіли двоє американських чиновників, знайомих із ситуацією. У Форт-Сіллі США проводять власні тренування з експлуатації та обслуговування Patriot.

До теми Усе йде за планом, – Повітряні сили про підготовку українських захисників з Patriot

Навчання триватимуть кілька місяців

Форт-Сілл є одним із чотирьох місць базової підготовки армії. Очікується, що підготовка українців триватиме "кілька місяців", повідомила заступниця помічника міністра оборони у справах Росії, України та Євразії Лаура Купер.

Я не зможу назвати вам конкретний термін завершення навчань,
– сказала Купер.

Днем раніше прессекретар Пентагону Патрік Райдер сказав, що США розглядають різноманітні варіанти проведення підготовки з Patriot, "щоб включити потенційну підготовку тут, у США, за кордоном або поєднання обох".

У ЗСУ теж розповіли про підготовку захисників

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що українські захисники дуже швидко опановують техніку, яку нам передають міжнародні партнери.

Ігнат зазначив, що всі будуть навчатися й опановувати західну техніку. Він підкреслив, що це не перша техніка для Повітряних сил, яку освоюють наші фахівці.

Речник Повітряних сил ЗСУ додав, що в нього не виникає жодних сумнівів у тому, що наші воїни опанують Patriot.

США та Німеччина вирішили передати Україні Patriot

  • У грудні президент Володимир Зеленський здійснив візит до США, де зустрівся з американським колегою Джо Байденом. Під час зустрічі стало відомо, що США передадуть Україні одну батарею Patriot – це 4 пускові установки.
  • Україна також отримає Patriot від Німеччини, хоча донедавна в Берліні заявляли, що не можуть надати Україні ЗРК, адже буцімто не мають запасних систем. Наприкінці 2022 року Німеччина навіть не погодилася передати Україні ЗРК Patriot, який призначався Польщі.
  • Та 5 січня президент США Джо Байден поговорив з канцлером Олафом Шольцом. Після цього Шольц повідомив, що Німеччина вирішила надати Україні додаткову батарею ППО Patriot і бойові машини Marder.
  • У Німеччині повідомили, що Patriot буде доставлений в Україну в першому кварталі 2023 року.