Церемонія вручення відбулася 5 липня під час Міжнародного математичного конгресу у Гельсінкі. В'язовська стала другою жінкою в історії премії, яка отримала медаль. Науковиці вдалося розв'язати задачу, над якою століттями билися науковці зі всього світу.

Зауважте Українських журналістів нагородили Пулітцерівською премією

Для математикині медаль Філдса – вже дев'ята міжнародна нагорода.

Марина В'язовська довела, що решітка Е₈ є найщільнішим способом пакування однакових сфер у восьми вимірах. Окрім того, математикиня зробила внесок у розв'язок пов'язаних задач, а також задач з інтерполяції в аналізі Фур'є.

В'язовська у проєкті "Наука – це вона" / STEM IS FEM

В'язовська про нагороду

Марина В'язовська зауважила, що медаль Філдса вручають молодим математикам, аби у них був стимул працювати далі.

Українка наголосила: математика – завжди виклик.

Я взагалі не дуже вірю, що існують таланти. Для мене талант – це більше зацікавленість. Не те, що ти можеш, наприклад, дихати під водою. Тобто не якісь здібності, яких в інших людей немає. Це скоріше цікавість до чогось і можливість це робити довгий час,
– заявила В'язовська.

Вона додала, що коли людина може займатися чимось упродовж тривалого часу, через практику досягається вправність. Саме тому на першому місці – зацікавленість.

Що відомо про Марину В'язовську

Наразі науковиця працює на кафедрі теорії чисел у Швейцарському федеральному технологічному інституті Лозанни. У 2016 році В'язовська отримала премію Салема, а вже у наступному році – нагороду SASTRA Ramanujan Prize.

Математикиня стала однією з героїнь проєкту "Наука – це вона".

Зауважте – кореспондентку 24 каналу нагородили орденом "За заслуги": дивіться відео