Про це 24 каналу сказав радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, побудовані окупантами два заводи зараз виготовляють бетонні протитанкові піраміди до метра заввишки.

Читайте також Досі знаходять рештки вбитих у Маріуполі: що відомо про ексгумацію тіл

Як росіяни будують оборонні споруди

Андрющенко розповів, що російські загарбники, дійсно, будують у Маріуполі лінію оборони. Однак вони реконструюють значною мірою ту, яка облаштовувалася нашими військовими впродовж 8 років та була в певних місцях частково пошкоджена.

На сьогодні вона будується заново. Десь останній місяць ми спостерігали, як приїжджали російські військові інженери та проводили інспекцію всієї лінії оборони з точки входу із Запорізької області,
– сказав радник мера Маріуполя.

Він заявив, що окупанти побудували у місті два невеликих бетонних заводи. Коли росіяни їх споруджували, то заявляли, що начебто це для відбудови Маріуполя. Однак це виявилося не так.

Окупанти не збираються йти з Маріуполя

Андрющенко зазначив, що зараз ці заводи виготовляють бетонні протитанкові пірамідки до метра висотою. Працюють вони цілодобово 7 днів на тиждень. Частину виготовлених пірамідок везуть на великих тягачах у бік Запоріжжя й Херсона.

Частину залишають у Маріуполі та облаштовують лінію оборони за містом – між Маріуполем і Мангушем та між Маріуполем і селищем Нікольським. Тобто це якраз той напрямок з боку Запорізької області,
– наголосив радник мера міста.

Також, за його словами, є інформація про те, що росіяни будують лінію оборони за селищем Старий Крим, тобто на Півночі в напрямку Волновахи. Для нас це є не дуже хорошою новиною. Тому що до початку контрнаступу ЗСУ на Херсонщині росіяни навіть техніку, яка була закопана в Маріуполі, діставали й відправляли на фронт.

"На сьогодні маємо зворотну ситуацію, коли не просто техніку закопують, а ще й будують реально лінії укріплення", – зауважив Андрющенко.

Тобто, резюмував він, ми розуміємо, що насправді російські військові не збираються просто йти із Маріуполя, коли українські захисники підуть у контрнаступ на цьому напрямку.

Яка зараз ситуація в Маріуполі: коротко

  • Росія продовжує цинічно брехати про те, як "поліпшилося" життя на окупованих територіях. Однак це зовсім не так, до прикладу, у Маріуполі місцевим не вистачає елементарних речей, скрізь можна побачити великі черги.
  • В окупованому Маріуполі також масово вбивають жінок. Місцеві розповідають, що тіла загиблих мають ознаки насильницької смерті.
  • Окупанти спорудили в місті величезний морг, який міг би обслуговувати всю Донецьку область. А поряд із ним показово побудували діагностичний центр.