Кадри від "Маріупольського спротиву" опублікував радник мера міста Петро Андрющенко. Чиновник зауважив, що Маріуполь в очікуванні повернення до України.

Зверніть увагу "Маємо боротися, як він боровся за нас": історія полоненого добровольця, що полетів у Маріуполь

"Чорнобривці" у Маріуполі

На опублікованих кадрах видно перехрестя Металургів та вулиці Блажевича. На вулиці багато людей, які ніби заклопотані своїми справами і лунає українська пісня "Черемшина".

Маріуполь повний ностальгією та очікуванням повернення додому. В Україну,
– підписав відео Петро Андрющенко.

"Чорнобривці" у Маріуполі: дивіться відео

Окупація Маріуполя

Маріуполь – одне з найбільших міст, яке окупантам вдалося захопити з початку повномасштабного вторгнення. У березні минулого року росіяни заблокували місто та знищували ракетами, авіаційними бомбами й артилерією. Зокрема ворог бомбардував лікарні й Драмтеатр під завалами якого загинули сотні людей.

Оборона Маріуполя тривала до травня. Наші воїни продовжували боротьбу на заводі "Азовсталь", який в останні тижні зазнавав надпотужних бомбардувань з боку загарбників.

У травні наші воїни отримали наказ скласти зброю та вийти з території заводу. Захисники "Азовсталі" потрапили у полон. Частину вдалося повернути, однак робота триває.

До вторгнення у Маріуполі проживало близько пів мільйона людей. Кількість загиблих унаслідок блокади та бомбардувань точно невідома, однак мова йде про десятки тисяч загиблих.