Про це свідчать дані Генштабу за 20 травня. У ранковому зведенні повідомляється про те, що окупанти намагаються відновити роботу порту. Для цього вони вже почали розміновувати інфраструктуру, розташовану поблизу нього.

Читайте також Евакуація з Луганщини та десятки знищених окупантів на Півдні: основне за 87 день війни

Важливо! Російські військові продовжують вести наступ у Східній операційній зоні. Їхня мета – встановити повний контроль над територією як Донецької, так і Луганської областей. Крім того, вони прагнуть утримувати сухопутний коридор з півостровом Крим.

Яка зараз ситуація на фронті: коротко про головне

  • Сіверський напрямок. Тут ворог продовжує атакувати наші позиції у населених пунктах Сумщини та Чернігівщини, що поблизу кордону з Росією.
  • Слобожанський напрямок. Окупанти намагаються утримати рубежі, які захопили до цього. Крім того, з авіації атакували Циркуни.
  • Слов'янський напрямок. Російські військові не полишають спроб наступати. Вони вкотре намагаються облаштувати переправу через Сіверський Донець.
  • Донецький напрямок. Ворог веде активні бойові дії відразу по кількох напрямках. Мовиться про Сєвєродонецький, Бахмутський, Авдіївський, а також Курахівський.
  • Лиманський напрямок. Тут загарбники прагнуть відновити наступ у напрямку Ямпіль – Сіверськ. Зокрема, планують форсувати Сіверський Донець.
  • Запорізький напрямок. Війська країни-агресорки відкривали вогонь по позиціях ЗСУ.
  • Південнобузький і Таврійський напрямки. Тут окупанти намагаються утримати позиції, які вони зайняли. Крім того, російські військові посилюють фортифікаційні споруди, а також займаються логістикою.
  • Криворізький і Миколаївський напрямки. Окупанти гатять з артилерії по наших військових. Також підсилюються вони новими підрозділами ствольної та реактивної артилерії.

Зауважимо, що російські військові не лише наступають та відходять. Вони ще й зазнають чималих втрат.

Актуальні втрати ворога станом на 20 травня

Від початку повномасштабного вторгнення Росії ЗСУ вдалося знищити 28 700 окупантів. Упродовж 19 травня лави "двохсотих" поповнили 200 військових країни-агресорки.

Також вдалося перетворити тисячі одиниць техніки на брухт. Зокрема: 1263 танки, 3090 бойових броньованих машин, 596 артилерійських систем, 200 РСЗВ, 93 одиниці засобів ППО, 204 літаків, 168 гелікоптерів, 13 кораблів, а також 103 крилатих ракет.

Варте уваги – зброя США доїжджає до України за години: дивіться відео