На думку журналістів видання, робота аграрного міністерства, після того, як його покинув міністр Тарас Кутовий, чия відставка, до речі, досі не проголосована, залишає бажати кращого.

Так, AgroPolit вважає недостатніми, а то і зовсім провальними більшість напрямків аграрної діяльності в країні – журналісти відзначають низьку законодавчу активність, зокрема з питання земельної реформи. "Земельна реформа. А невже вона завершена? Так чия це робота, хіба не міністерства? У цьому питанні є вузькі місця, над якими треба працювати", – сказав генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль AgroPolit.com. У свою чергу Клаус Дейнінгер, провідний економіст Світового банку з питань сільського господарства і розвитку сільських територій заявив, що "за останні 16 місяців для земельної реформи в Україні зроблено більше, ніж за 20 років".

Також журналісти закидають Уряду, що "Кабмін виконуючих обов'язки" так і не зміг повернути Кутового або призначити наступника, через що реалізація програм держпідтримки також далека від оптимальної. У той же час аграріям б не завадив максимум коштів: "Погодні умови які, скільки за мінеральні добрива платимо", – обурюється Коваль. Заступник міністра юстиції Олена Сукманова додає – в АПК процвітає рейдерство, за місяць в антирейдерські штаби доставило близько півтисячі звернень.

Керівник антирейдерського союзу підприємств Сергій Шабовта вважає що рейдери активізувалися через розмови про зняття мораторію – вони хочуть підготуватися до ринку землі, яку потім можна буде вигідно продати. Серед проблем відзначають і складність виходу на нові ринки збуту і складність комунікацій з відомством. "Мінагрополітики стало заручником популізму влади, яка не хоче і боїться змін", – цитує AgroPolit політолога Олександра Солонтая.

Нагадаємо, що міністр агрополітики і продовольства Тарас Кутовий, який був визнаний кращим аграрним міністром Східної Європи подав у відставку більше року назад - в травні 2017 року, проте вона досі не була проголосована парламентом. Обов'язки міністра АПК виконує перший заступник Кутового Максим Мартинюк, або інші заступники – Ольга Трофімцева, Олена Ковальова або Віктор Шеремета. Навесні з'явилася інформація що Кутовий може відкликати свою заяву під тиском прохань з боку представників аграрного сектора.

Сайт AgroPolit входить в холдинг LatifundistMedia. Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що Наталія Білоусова, головний редактор сайту AgroPolit попалася на хабарі за розміщення матеріалу проти одного з провідних гравців аграрного ринку – власника МХП Юрія Косюка. Як випливало з переговорів і листування Білоусової з посередником, вона погодилася за суму в 3 тисячі доларів розмістити матеріал про екологічні проблеми холдингу МХП.