Таку думку озвучив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків в ефірі одного з українських телеканалів. Також він розповів про ситуацію в місті на тлі спалаху коронавірусу.

Важливо Напружена ситуація: на Прикарпатті введуть нові обмеження червоної зони

Можливі причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті

Серед можливих причин спалаху мер називав наплив туристів та свята.

Дуже багато людей приїжджало навіть в жорсткий локдаун, курорти працювали. Дуже багато перехворіло персоналу, і пішло поширення. Крім того, ще одна з причин – свята, але я думаю, що вона не головна,
– наголосив мер.

Він додав, що складна ситуація з COVID-19 спостерігається на Закарпатті та у Чернівецькій області. Марцінків нагадав, що це міста, де найбільше курортів.

Яка ситуація в Івано-Франківській області

Мер констатував, що ситуація із захворюваністю в Івано-Франківську – найскладніша в Україні. Це стосується За його словами, ситуація з госпіталізаціями в місті залишається досить напруженою.

У міських установах у нас вже 614 пацієнтів з підозрою або з підтвердженням на коронавірус. У пологовому будинку у нас 87 осіб, в дитячій лікарні – 45. Ми думаємо про додаткові місця в інших лікарнях міста,
– зауважив він.

COVID-19 на Прикарпатті: головне

  • На Прикарпатті зберігається один з найбільших рівнів захворюваності на коронавірус, а у медзакладах не вистачає ліжок.
  • Сусідня Львівська область зголосилася допомогти та приняти у себе частину хворих. 17 лютого до львівського госпіталю у Винники привезли перших хворих із коронавірусом з Прикарпаття.
  • Медики відзначили, що завантаженість 7 лікарень Прикарпаття вже на межі можливого. Через зростання захворюваності COVID-19 в регіоні встановили 16 блокпостів, а в Івано-Франківську розгорнули мобільний госпіталь для пацієнтів з коронавірусом.
  • За минулу добу в Івано-Франківській області зафіксували 515 нових випадків зараження COVID-19, це найвищий добовий показник по Україні.