Як заявив політолог і засновник консалтингової компанії Eurasia Group Ян Бреммер, Маск нібито мав розмову з російським диктатором перед тим, як запропонував "формулу миру" для України.

Важливо Китай попросив Ілона Маска не продавати Starlink в країні: до чого тут Україна

Путін нібито сказав Маску, що готовий на все

Бреммер повідомив, що дізнався про це від самого Маска. За його словами, бізнесмен сказав йому, що Путін "готовий до переговорів", але лише за умови, що:

  • країна-агресор збереже контроль над окупованим Кримом,
  • Україна назавжди стане нейтральною державою і "визнає" спроби незаконної анексії українських Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

Також Путін нібито сказав Маску, що планує досягти цілей, "попри все". Російський диктатор не виключає можливості завдання ядерного удару, якщо Україна увійде в Крим. Натомість Маск сказав йому, що "треба зробити все можливе, щоб не допустити цього результату".

Координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі також прокоментував ймовірну розмову Маска з Путіним. Він наголосив, що глава SpaceX і Tesla не представляв уряд Сполучених Штатів у цих розмовах.

Як це коментує сам Ілон Маск

У своєму твітері Маск поспішив виправдатися і зазначив, що ця інформація не відповідає дійсності.

Я спілкувався з Путіним лише один раз, і це було близько 18 місяців тому. Темою був космос,
– наголосив він.

Що цьому передувало

Днями засновник компаній Tesla і Spacex Ілон Маск озвучив неочікувану формулу "миру" між Україною та Росією. "Формула миру", яку пропонував Маск, складалась з кількох компонентів, зокрема:

  • "Провести вибори в анексованих регіонах під наглядом ООН. Росія має піти, якщо на це буде воля народу".
  • "Крим формально є частиною Росії, як це було з 1783 року (до помилки Хрущова)".
  • "Водопостачання в Криму забезпечено".
  • "Україна залишається нейтральною".

Мільярдер переконаний, що війна закінчиться, але питання полягає у тому, скільки людей до цього загине. Також він вважає малоймовірним варіант ядерної війни.

У президента Зеленського вже відреагували на "формулу миру" від Маска. Глава Офісу Президента Андрій Єрмак закликав українців направити свою енергію не на цей допис, а на донати для ЗСУ. У відповідь на заяву Маска українці назбирали 63 100 доларів на підручник з історії України для Маска.

Варте уваги – Як Ілон Маск виправдався за скандальний допис: дивіться відео