Ворог змінив свої цілі та завдання. Також у російських терористів стало менше можливостей. Про це в ефірі національного телемарафону розповів представник ГУР Андрій Юсов, пише 24 Канал.

Читайте також За ніч збили 4 "Шахеди" та 1 "Орлан": Повітряні сили про нову тактику обстрілів України

У Росії дедалі менше можливостей

Можливості для завдання масованих ракетних ударів із високою інтенсивністю у ворога зараз менше, ніж це було, скажімо, взимку,
– зазначив Юсов.

Він зауважив, що енергетичний бліцкриг провалився. Тож зараз основні цілі росіян – це вже не об'єкти енергетики насамперед, а все, що пов'язане зі спробами ворога зірвати продовження деокупації українських територій Силами оборони.

Тобто (цілями ворога є – 24 Канал) військові об'єкти, наші сили і засоби, техніка, інші речі, які можуть бути задіяні в цих процесах,
– пояснив представник ГУР.

Також він додав, що тактика ворога змінилася і через дефіцит певних видів озброєння. Зокрема, йдеться про високоточні та сучасні ракети, наприклад "Калібри". Замість них загарбники використовують "Шахеди", однак, так само дозовано та вибірково.

Наразі Росія продовжує активно шукати засоби так званої "компенсації" та заміни зброї по всьому світу. Поки що це не дуже вдається.

Юсов зазначив, що окупанти мають достатньо великі запаси ракет С-300, якими тривалий час можуть обстрілювати особливо прикордонні прифронтові території, що, власне, останнім часом і роблять.

Читайте також Таємний торговець смертю: як Росія обходить санкції та нарощує військову силу – розслідування

В ISW пояснили, чого намагається добитися агресор

  • Напередодні аналітики американського Інституту вивчення війни зазначили, що з 19 квітня до 14 травня було щонайменше 10 масованих атак окупантів по Україні.
  • В ISW зауважили, що ля цих ударів країна-терорист використала значно менше ракет, ніж для масованих обстрілів минулої осені. Основний акцент ворог зробив саме на "Шахеди".
  • Аналітики припустили, що окупанти, ймовірно, намагаються завдавати майже щоденних серій ударів, аби показати себе "успішними стримувальниками" майбутнього контрнаступу ЗСУ.