Обурені люди мітингували у Парижі, Тулоні, Бордо, Марселі та ще щонайменше 150 містах. Введення санітарних пропусків до громадських місць та обов'язкової вакцинації вони вважають неприпустимим.

Радимо перечитати Мітинги з іконами в Греції та криза в Колумбії: у світі не вщухають протести через COVID-19

Третій тиждень протестів у Франції: що не влаштовує людей

  • У Франції запроваджують обов'язкову вакцинацію проти коронавірусу для представників деяких професій. Мовиться, зокрема, про медиків та пожежників. Діяти вона має почати з 9 серпня, а в разі відмови фахівцям можуть урізати зарплату (раніше навіть була ідея не допускати таких до роботи взагалі, але цю норму прибрали).
  • Також у країні намагаються запровадити так звані паспорти здоров'я або санітарні перепустки – документи для доступу до громадських місць (ресторанів, ринків, потягів із довгим маршрутом тощо).

Через антикоронавірусні нововведення французи вийшли на протести, і вже не вперше.

  • У суботу, 31 липня, мітинги відбулися вже треті вихідні поспіль. Цього разу акції фіксували у понад 150 містах (серед яких Тулон, Монпельє, Бордо, Марсель, Ніцца, і, звісно, Париж), а загалом участь взяли щонайменше 200 тисяч людей.
  • Учасники протестів йшли з плакатами зі звинуваченням у бік влади у "нападах на свободу", але мирними ці проходи не були. У сутичках тільки в Парижі постраждали 3 правоохоронців, відомо про затримання 19 протестувальників. У ЗМІ є інформація про застосування петард та сльозогінного газу.