Як запевнив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, дані українців у безпеці.

Важливо "Чекайте гіршого": хакери атакували українські урядові сайти

Він підтвердив факт хакерської атаки, зазначивши, що частину сайтів відключили адміністратори з метою локалізації та кіберрозслідування.

Більшість сайтів вже відновлено. Дані українців у безпеці, оскільки постраждала працездатність деяких сайтів, а не реєстрів. Додаток "Дія" працював і працює стабільно,
– сказав Федоров.

Дія не має даних українців

Як раніше пояснив міністр цифрової трансформації, Дія не має бази даних людей, а просто бере інформацію з інших служб.

Як це працює:

  1. Серверна частина Дії забезпечує запит на дані й надсилання їх на смартфон людини.
  2. На смартфоні вони зберігаються у захищеній частині сховища.
  3. Джерелом цих даних є державний реєстр.

Федоров додав, що наразі фахівці Мінцифри допомагають співробітникам СБУ, Кіберполіції та Держспецзв'язку. Правоохоронці збирають цифрові докази та займаються розслідуванням інциденту. Водночас більшу частину державних сайтів вже відновили, інші – будуть доступні найближчим часом.

На хакерські атаки, здійснені на сайти уряду України, вже відреагували у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації. Там також наголосили, що витоку персональних даних не відбулося.

Найгучніші хакерські атаки в історії України: дивіться відео

Повний текст публікації Михайла Федорова:

Деякі державні сайти атаковані. Частина відключена адміністраторами з метою локалізації та кіберрозслідування. Більшість сайтів вже відновлено.

Дані українців у безпеці, оскільки постраждала працездатність деяких сайтів, а не реєстрів. Додаток "Дія" працював і працює стабільно. Фахівці Мінцифри включені на допомогу СБУ, Кіберполіції та Держспецзв'язку.